Liga Mistrzów

Hu Kers | 4 września 2022

Juventus ukarany za naruszenie zasad FFP

UEFA ogłosiła kary za naruszenie zasad finansowego Fair Play dla ośmiu klubów, w tym Milanu, Interu, Juventusu, Romy i PSG. Napoli, Lazio, Barcelona, Manchester City i Chelsea unikną kary z powodu „wyjątkowych potrąceń COVID”.

Oświadczenie wydane przez UEFA potwierdza, że osiem klubów zgodziło się na kary wynoszące łącznie aż 172 mln euro, jednak tylko 26 milionów euro z tej kwoty ma być zapłacone w całości, podczas gdy pozostała część jest uwarunkowana spełnieniem celów określonych w ich indywidualnych umowach ugody. Pieniądze zostaną potrącone z wszelkich przychodów, jakie te kluby osiągną z udziału w rozgrywkach klubowych UEFA.

Juventus ma zapłacić 3,5 mln euro z łącznej kwoty 23 mln euro, Inter 4 mln z 26 mln euro, Milan 2 mln z 15 mln, a Roma 5 mln euro z ich 35 mln euro kary. Największą grzywnę otrzymuje Paris Saint-Germain, które musi zapłacić teraz 10 mln euro, a 65 mln euro jest objęte ugodą. Pozostałe ukarane kluby to AS Monaco (0,3 mln euro z 2 mln euro), Olympique Marsylia (0,3 mln euro z 2 mln euro) i Besiktas (0,6 mln euro z 4 mln euro).

Juventus i Milan mają trzyletnią umowę rozliczeniową, ale w przypadku Interu i Romy jest to cztery. Oznacza to, że Nerazzurri i Giallorossi będą mieli w tym sezonie w Europie ograniczone składy, z 23 zawodnikami, a nie 25.

Napoli, Lazio, Barcelona, Chelsea, Leicester City, Manchester City i West Ham United uniknęły działań ze względu na „wyjątkowe potrącenia COVID i uwzględnienie historycznych wyników finansowych”, ale od tego sezonu będą „ściśle monitorowane”.

Pozostali, którzy nie spełnili wymagań dotyczących progu rentowności, ale zostali oszczędzeni z powodu środków nadzwyczajnych COVID-19, to Borussia Dortmund, FC Basel, Union Berlin, Fenerbahce, Feyenoord, Olympique Lyonnais, Glasgow Rangers, Real Betis, Royal Antwerp, Sevilla, Trabzonspor i VfL Wolfsburg.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
SzeFu1897
4 miesięcy temu

Albo karać albo nie karać!!!albo jest prawo albo go nie ma …ale w uefie nic nie działa.
Z drugiej strony…już nie ma zarazy może wrócimy do 3 zm na mecz…

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi