Juventus Women

einhard | 28 października 2019

Juventus Women z Superpucharem!

Juventus Women zdobyły Superpuchar Włoch po pokonaniu Fiorentiny 2-0 na stadionie Orogel Dino Manuzzi w Cesenie w niedzielne popołudnie.

PIERWSZA POŁOWA

Pierwsza szansa Juve pojawiła się już w czwartej minucie, kiedy Cernoia wrzuciła piłkę w pole karne, a główka Girelli o centymetry minęła bramkę. Żeńska ekipa Starej Damy objęła prowadzenie w 11 minucie i tym razem nie pomyliła się już Girelli po kolejnym świetnym dograniu Cernoii. Bianconere utrzymały kontrolę nad spotkaniem w całej pierwszej połowie, zmuszając Fiorentinę do strzałów z dystansu. Kolejną szansę dla Juve wypracowała Eniola Aluko w 35 minucie gry, a głową uderzała Sofie Pedersen.

DRUGA POŁOWA

Bianconere rozpoczęły drugą połowę od ataków. Cernoia dośrodkowała piłkę w pole karne, Girelli zgrała piłkę głową w kierunku Aluko, która trafiła w słupek. Swoją szansę miała również Martina Rosucci, ale przestrzeliła. Z dystansu próbowała także Aurora Galli. Ekipa Juve miała jeszcze sporo okazji, ale piłka do bramki kolejny raz wpadła dopiero w 92 minucie meczu po strzale Andrei Staškovej , która tym samym ustaliła wynik spotkania.

Juventus Women (4-3-3): Giuliani; Hyyrynen, Gama, Sembrant, Boattin; Galli, Pedersen, Rosucci (Maria Alves 58’); Aluko (Staskova 87′), Girelli, Cernoia (Caruso 77’)

Fiorentina (4-4-1-1): Ohrstrom; Guagni, Arnth, Agard, Tortelli (69′ Philtjens); Vigilucci, Adami (46′ Mauro), Parisi, Breitner; Bonetti (54′ De Vanna); Thogersen.

Juventus 2-0 Fiorentina

Bramki: 12′ Girelli, 92′ Staskova

Źródło: juventus.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Przejdź do paska narzędzi