Zarząd

tItOveN | 16 lutego 2019

Juventus wyemitował obligacje warte 175 mln euro

Juventus w ostatnim tygodniu wyemitował obligacje warte 175 mln euro, dzięki czemu klub pozyska środki finansowe od zewnętrznych inwestorów.

„Celem emisji jest zapewnienie spółce środków finansowych na ogólne cele korporacyjne, usprawnienie struktury i spłatę wymagalnych długów” – czytamy w oficjalnym komunikacie klubu.

Najprawdopodobniej pozyskane środki posłużą jednak w głównej mierze spłacie długów, których całkowita wartość wzrosła do ponad 300 mln euro w 2018 r.

Obligacje cieszyły się dużym zainteresowaniem, gdyż zamówienia nabywców przekraczały 250 mln euro i pochodziły z wielu części świata, w tym Azji, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch.

Komentarza do ostatnich wydarzeń udzielił prezydent, Andrea Agnelli:

Jestem ogromnie usatysfakcjonowany z przeprowadzonej operacji – jest to pożyczka korporacyjna, oferowana bezpośrednio przez spółkę, a nie przez podmiot trzeci. Jest to także operacja potwierdzająca zdolność Juventusu do planowania.

W ciągu kilku miesięcy, dyrektor finansowy Marco Re zakończył operację związaną z emisją obligacji, CRO Giorgio Ricci zakończył negocjacje z Addidasem w sprawie nowej umowy sponsorskiej, natomiast dyrektor ds. sportowych Fabio Paratici pozyskał Aarona Ramseya w ramach wolnego transferu.

Rozwój Juventusu trwa, jednak jesteśmy świadomi, że największe zespoły w Europie są nadal przed nami. Teraz naszą ambicją jest kontynuowanie procesu, który zapoczątkowaliśmy w 2010 roku.

Według ekspertów Bianconeri planują zwiększenie obrotów i przekroczenie bariery 500 mln przychodów rocznie (które w za 2017 r. wynosiły 405,7 mln euro, a za 2018 r. 394,9 mln euro).

Działanie to wpisuje się w deklarowaną przed kilkoma miesiącami polityką podejmowania nieco większego ryzyka biznesowego.

źródło: Twitter / CalcioFinanza

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi