Superliga

Hu Kers | 7 czerwca 2023

Juventus wyraził chęć wystąpienia z Superligi

Klub powiadomił Real Madryt i Barcelonę, że podjął kroki prawne w celu wystąpienia z Superligi. Jest to biurokratyczny proces, który może potrwać kilka tygodni, ale decyzja jest ostateczna.

Nieoficjalnie mówi się, że Dyrektor Generalny Juventusu, Scanavino poinformował Real i Barcelonę, że otrzymał od UEFA groźbę usunięcia klubu z europejskich pucharów na następne 3 do 5 lat.

Klub wydał już oficjalne oświadczenie, w którym m.in. zaprzecza, iż otrzymał od UEFY groźby:

Turyn, 6 czerwca 2023 r. – W nawiązaniu do plotek pojawiających się w dzisiejszej prasie, Juventus Football Club S.p.A. („Juventus” lub „Spółka”) informuje, że wysłał komunikat do pozostałych dwóch klubów, które podobnie jak Juventus nie skorzystały z możliwości wycofania się z projektu Super Lega (Football Club Barcelona i Real Madrid Club de Futbol) w celu rozpoczęcia okresu dyskusji między trzema klubami na temat możliwego wyjścia Juventusu z projektu Super Lega.

Spółka przekaże wszelkie wymagane prawem komunikaty po zakończeniu rozmów i ocen dotyczących powyższego, zaznaczając, że wiele rekonstrukcji zgłoszonych w prasie dotyczących treści komunikatu (w tym wszelkie odniesienia do rzekomych gróźb możliwych sankcji ze strony UEFA) nie odpowiada prawdzie. Więcej informacji na temat Projektu Super League można znaleźć w komunikatach prasowych wydanych przez Spółkę w dniach 19 kwietnia i 21 kwietnia 2021 r.

Tymczasem doniesienia z hiszpańskiej prasy mówią o chęci złożenia przez zarząd Superligi i A22 doniesienia do sądu i TSUE w sprawie rzekomego zastraszenia Juventusu przez UEFA.

„Istnieją niepodważalne dowody, które świadczą o tym, że UEFA groziła 3-letnim wykluczeniem włoskiego klubu”.

 

 

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
OldLady
8 miesięcy temu

Przecież wypowiedział się Trybunał czy Sąd, że nie można karać za udział w konkurencyjnych projektach. Uczepiając się Realu i Barcy byliśmy bezpieczni bo sankcje musiałyby dotyczyć wszystkich trzech klubów co jest przecież niewyobrażalne. Tymczasem Juventus się w takim momencie wycofuje i jeszcze dementuje, że nie było żadnych gróźb – wytracając sobie argument z ręki – czy ktoś tam myśli o dłuższych okresach niż tydzień? Jak już się wycofać, to przynajmniej zachować sobie ten „bezpiecznik” na czarną godzinę. Widać już jednak rządy nowej miotły. Totalny odwrót na wszystkich frontach i skulenie ogona przed władzami ligi i uefy. Ok, może to i… Czytaj więcej »

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi