Inne

Gryfel | 18 sierpnia 2021

Juventus z zieloną energią

Juventus zasili zielona energia i nie mowa tutaj o nowym transferze od Neroverdich. Klub podał informacje o rozpoczęciu współpracy z firmą Alperia:

Juventus był jednym z pierwszych klubów piłkarskich, które zajęły się kwestią zrównoważonego rozwoju i przełożyły swoje zaangażowanie na konkretne działania. Oprócz tego, że jest pierwszym włoskim klubem piłkarskim, który podpisał Ramową Konwencję Narodów Zjednoczonych (UNFCCC Sport for Climate Action) i przyłączył się do inicjatywy ONZ „Teraz neutralny dla klimatu”, od zeszłego sezonu przywiązuje jeszcze większą wagę dla środowiska poprzez opublikowanie swojego śladu węglowego (zakres 1 i zakres 2) sporządzonego zgodnie ze standardami protokołu GHG i którego dane podlegają przeglądowi przez zewnętrzną agencję.

Od dziś Alperia zostaje Oficjalnym Zielonym Partnerem klubu i pomoże Juventusowi na drodze do zrównoważonego rozwoju, dostarczając energię ze źródeł odnawialnych. Od 120 lat ta południowotyrolska firma angażuje się w rozwój czystej, zielonej i odnawialnej energii. Przedstawia wizję  nowej rzeczywistości dla Zielonej Energii we Włoszech, w całym łańcuchu energetycznym, od produkcji, dystrybucji po sprzedaż i handel prąd, gaz i ciepło.

Jesteśmy dumni, że możemy nawiązać nowe partnerstwo z Alperią – podkreśla Giorgio Ricci, Chief Revenue Officer w Juventusie – Nie tylko dlatego, że jest to firma innowacyjna, ale także dlatego, że podzielamy jej wartości i dzięki tej nowej współpracy udowadniamy zaangażowanie Juventusu w ochronę środowiska.

Cieszymy się, że jesteśmy Oficjalnym Partnerem Zielonej Energii Juventusu, klubu odnoszącego sukcesy nie tylko we Włoszech, ale także na całym świecie, możemy wesprzeć go naszym doświadczeniem w dziedzinie energii odnawialnej. Chcemy wspólnie iść naprzód w kierunku wspólnego celu, jakim jest stworzenie bardziej zrównoważonego świata – informuje dyrektor generalny Alperia, Johann Wohlfarter.

Partnerstwo daje również nowe możliwości dla fanów Juventusu, których Juventus i Alperia chcą zaangażować we wspólną inicjatywę dla zrównoważonego rozwoju i ochrony środowiska. Alperia stworzyła ofertę 100% zielonego światła dla włoskich klientów: za każde zwycięstwo drużyny w mistrzostwach krajowych i europejskich Alperia podaruje 12 kilowatogodzin 100% zielonej energii gratis. Dodatkowo klienci otrzymają tę samą energię, która rozświetli Juventus i stadion Allianz.

 

Źródło: Juventus.com

Subscribe
Powiadom o
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pepe_Mar
10 miesięcy temu

Bardzo dobra inicjatywa, aczkolwiek liczyłem na jakieś konkrety. Rozumiem, że firma która posiada źródło 100% odnawialne będzie sprzedawała energię Juve. Trochę liczyłem na jakiś montaż paneli w celu zredukowania kosztów (stadion najpewniej swoje ciagnie) ale zapewne zepsułoby to design wielu budynków (samego stadionu raczej bym nie zaliczał do potencjalnych miejsc montażu). A to z darmowymi kilowatami za wygrany mecz to genialna zagrywka marketingowa dla obu firm 😀 Zakładam, że zwiększy to pule klientów, a żeby udowodnić kibicowanie Juve trzeba bedzie miećczłonkostwo w klubie 😀 profity dla obu stron

OldLady
10 miesięcy temu
Reply to  Pepe_Mar

Gdy zobaczyłem tytuł, to pomyślałem od razu, że zamontujemy panele na J-Stadium. W sumie dziwi mnie trochę, że taka powierzchnia nie jest wykorzystywana. Co do designu to kto jak kto, ale Włosi by spokojnie podołali.

Pepe_Mar
10 miesięcy temu
Reply to  OldLady

Myślę, że wygląd to tylko jedna z przyczyn. Pnele muszą być zawsze ustawione pod odpowiednim kątem w odpowiednią stronę. To też bezpieczne i stabilne zamontowanie takich paneli w odpowiednim ustawieniu może byc po prostu nieosiagalne na tak nierównej powierzchni jaką jest stadion.

OldLady
10 miesięcy temu
Reply to  Pepe_Mar

Faktycznie może to być pewien problem, ale już niebawem:
https://spidersweb.pl/bizblog/saule-technologies-olga-malinkiewicz/

Przejdź do paska narzędzi