Inne

einhard | 20 marca 2021

Juventus ze specjalnymi koszulkami na Benevento

Lega Serie A będzie emitować antyrasistowskie wideo przed każdym meczem tej kolejki ligowej.

21 marca jest Międzynarodowym Dniem Przeciwko Dyskryminacji Rasowej i z tego powodu krótki film z udziałem graczy Serie A zostanie wyemitowany przed każdym meczem we Włoszech w ten weekend. O komunikacie władz ligowych w tej sprawie informowaliśmy TUTAJ, ale Juventus również ogłosił własną inicjatywę.

Piłkarze Juventusu będą nosić na plecach spersonalizowane wersje numerów koszulek (zgodnie z regulaminem Lega Serie A), które będą zawierały cyfry od 0 do 9, odpowiadające statystykom związanym z rasizmem – czytamy w oświadczeniu klubu.

Po raz pierwszy koszulki zostaną zaprezentowane dzisiaj podczas wyjazdowego meczu Juventusu Women z Fiorentinią, a jutro przez pierwszą drużynę Juventusu, która zmierzy się z Benevento.

Będzie to doskonała okazja do dalszego wzmocnienia przesłania o znaczeniu walki z dyskryminacją rasową poprzez dane liczbowe, aby zapewnić możliwie najbardziej realny obraz aktualnej sytuacji w tej kwestii.

Numery wymienione na koszulkach to:

0 – Liczba dni bez aktu rasistowskiego we Włoszech.

1 – W Europie jeden na trzech czarnoskórych doświadcza prześladowania na tle rasowym.

2 – W Stanach Zjednoczonych „czarne” gospodarstwa domowe są dwa razy bardziej narażone na brak bezpieczeństwa żywnościowego niż „białe”.

3 – Czarnoskórzy Amerykanie są trzy razy bardziej narażeni na śmierć podczas interwencji policji, niż biali.

4 – We Włoszech tylko 4% przestępstw z nienawiści uzyskało wyrok skazujący w 2018 r.

5 – 5% Czarnych w UE doświadczyło agresji na tle rasowym.

6 – W Stanach Zjednoczonych sześciu na dziesięciu czarnych twierdzi, że są traktowani mniej sprawiedliwie niż biali.

7 – W Europie 7% ofiar nie zgłosiło agresji na tle rasowym z obawy, że nikt im nie uwierzy.

8W 2019 roku rasizm i ksenofobia były głównymi motywacjami ponad 800 przestępstw z nienawiści we Włoszech.

9 – Dziewięciu na dziesięciu Amerykanów uważa, że ​​rasizm i przemoc policyjna są problemami w ich kraju.

Źródło: juventus.com

Subscribe
Powiadom o
18 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
anavrin_
4 miesięcy temu

Co do zasady, popieram takie akcje, tylko wręcz bolą mnie dwie rzeczy. Po pierwsze, że w tych kampaniach brak pomyślunku, dlaczego: „1 – W Europie jeden na trzech czarnoskórych doświadcza prześladowania na tle rasowym. 2 – W Stanach Zjednoczonych „czarne” gospodarstwa domowe są dwa razy bardziej narażone na brak bezpieczeństwa żywnościowego niż „białe”. 3 – Czarnoskórzy Amerykanie są trzy razy bardziej narażeni na śmierć podczas interwencji policji, niż biali.” I tak dalej, można tutaj wkleić pozostałe punkty wymienione powyżej. Po drugie, kampania upraszcza rzeczywistość, bo zrównuje rasizm ogółem z rasizmem wobec czarnych. Ja wiem, że czarni są najbardziej zagrożeni, ale… Czytaj więcej »

Last edited 4 miesięcy temu by anavrin_
pogon
4 miesięcy temu
Reply to  anavrin_

Myślę, że ta kampania raczej koncentruje się po prostu na Europie/USA, gdzie czarni są po prostu mniejszością. Futbolu w Afryce, czy Emiratach raczej mało się pokazuje w TV, więc trudno zrobić medialną akcję przeciwko rasismowi w Etiopii, czy innym afrykańskim kraju z przewagą ludzi czarnoskórych.

Last edited 4 miesięcy temu by pogon
wojojuve
4 miesięcy temu

Pkt 1 i 5 nie są identyczne, ale podobne, a wartość jest znacząco inna (w pierwszym jest 1 na 3, a w drugim 1 na 20). To tylko pokazuje jak bardzo zmanipulowane są te statystyki.
Pkt 3 jest często przytaczany, ale jeszcze większą dysproporcja jest pomiędzy płciami, gdzie mężczyźni są bodajże 20 krotnie bardziej narażeni, a o tym nikt nie mówi. W obydwu przypadkach powód jest ten sam.
Rasizm jest zły i warto z nim walczyć, ale obecnie większość tych ruchów to chore i zmanipulowane grupy, w celu osiągnięcia własnych interesów, a nie dobra ogólnego.

kubak
4 miesięcy temu
Reply to  wojojuve

Granica między prześladowaniem, a agresją może być cienka, ale jednak istnieje. Nie musisz doświadczyć agresji, żeby być prześladowanym. Pewnie z prawnego punktu widzenia jest to wszystko opisane (podobnie jak wykroczenie vs przestępstwo).

wojojuve
4 miesięcy temu
Reply to  kubak

Dlatego tak, jak napisałem, nie są identyczne, są pewne różnicę, ale jednak są na tyle podobne, że nie wierzę, iż w jednym mamy 1 na 3, a w drugim 1 na 20.

Gregor del Ptasior
4 miesięcy temu

Nie, żebym był rasistą, bo generalnie uważam, że każdy ma prawo żyć i mieć święty spokój bez względu na kolor skóry, wyznanie czy jakiekolwiek inne kwestie. Wystarczy, że jest człowiekiem. Ale rzygać mi się chce na to lewackie pompowanie antyrasistowskich, pro-LGBTowskich i progejowskich akcji. Może jeszcze niech zaczną finansować BLM, antife (tfu!) czy inne badziewia? Najgorszą rzeczą jaka mogła spotkać sport jest wpier****nie do niego ideologii, polityki, religii itd.

Last edited 4 miesięcy temu by Gregor del Ptasior
OldLady
4 miesięcy temu

Czyli jesteś za tym by każdy żył w spokoju, ale wkurza Cię jak są akcje które dążą do tego by właśnie tak było ?

Last edited 4 miesięcy temu by OldLady
Gregor del Ptasior
4 miesięcy temu
Reply to  OldLady

Te akcje nie dążą do tego. To jest sztuczne nakręcanie problemu, który nie istnieje. Masz idealny przykład z USA, gdzie początkowo też tak to przedstawiano i teraz idioci już są tak sprani umysłowo, że przepraszają czarnych za to, że są biali.

Gryfel
Editor
4 miesięcy temu

o tak, uwielbiam jak Polacy twierdzą że problem nie istnieje z perspektywy Polski gdzie 96% jest Polakami, 99% jest biała, a 87% to katolicy.
Rozumiem, że z takiej perspektywy wygląda to na sztuczne nakręcanie problemu.
Wiedza o USA to skąd? Jeśli można zapytać?
Procent ludzi, którzy przeprasza za to że jest biała jest porównywalna do mniejszości narodowych w Polsce.
A to, że Juve się angażuje w takie akcje jest dobre, bo dla mnie Włochy są bardziej rasistowskie niż USA.

vikidajlo
4 miesięcy temu

W punkt👍

vikidajlo
4 miesięcy temu

10-Dziesięciu na dziesięciu Amerykanów uważa, że czarni są odpowiedzialni za większość przestępstw.. Tylko o tym w propagandowej TV nie powiedzą..
Żydki jadą na holokauście
A murzyny na rasizmie
.. i tak w kółko..
Ta strona to się zajmuje piłką nożną jeszcze? 🤔

Gregor del Ptasior
4 miesięcy temu
Reply to  vikidajlo

Dokładnie tak jest. O tych na „ż” nawet nie wspomniałem (choć oczywiście przyszło do głowy) bo jeszcze by mnie CBA zglebowało zanim bym zdążył opublikować posta. Ale tak to właśnie działa. Tworzenie problemu tam gdzie nie istnieje i dzielna z nim walka przez wszystkich „wielkich” tego świata. Pranie mózgownic. I OK – niech każdy sobie wierzy w co chce. Mam to w okolicach odźwiernika i średnio mi się tu chce kogokolwiek przekonywać do swoich racji. Nie ten portal. Tylko powtarzam to co było głównym motywem wcześniejszych postów… NIE ZANIECZYSZCZAĆ SPORTU KWESTIAMI IDEOWYMI!

Rouge
4 miesięcy temu

Powiedz to dzbanom co wchodzą na stadiony i obrażają piłkarzy przeciwnych drużyn na tle rasistowskim.
Piłka ma za duży zasięg i wpływ zwłaszcza na młodych, żeby kluby miały stać z boku i tolerować rasizm.

wojojuve
4 miesięcy temu
Reply to  Rouge

Głupi ludzie zamiast próbować zrozumieć, poznać prawdę to idą po najmniejszej linii oporu i chwytają się pierwszego lepszego wytłumaczenia, w tym wypadku krzycząc „rasizm!”.

pogon
4 miesięcy temu

O ile BLM jest wyjątkowo obrzydliwym i rasistowskim ruchem mającym udowodnić, że biała rasa jest gorsza od czarnej o tyle akcje mające na celu wykopać rasizm ze stadionów są ok. Ten problem w mniejszym lub większym stopniu występuje, z resztą rasistą może być biały, czarny, skośnooki, czy eskimos.

Gryfel
Editor
4 miesięcy temu

Ilość komentarzy ludzi oburzonych i mających problem z tą akcja, udowadnia jak głęboki jest problem i jak bardzo takie akcje są potrzebne.

anavrin_
4 miesięcy temu
Reply to  Gryfel

Ja mam wrażenie natomiast, że – nie ograniczając oczywiście niczyjego prawa do wypowiedzi na forum, byśmy mieli jasność – część osób skomentowała nie kampanię, a problem rasizmu w ujęciu ogólnym i to na temat rasizmu się wypowiedziała. Obie rzeczy trudno oddzielić, ale trzeba się o to postarać, inaczej każdy news na temat zaangażowania klubu w jakieś działania będzie mógł mieć taki wydźwięk, że strona nie traktuje o sporcie, a „ideologia” przeżarła mózgi kibiców, w tym redakcji. Oczywiście coś takiego ma miejsce nie tylko na tej stronie, a właściwie wszędzie. Wiele mówi się o różnych problemach (i dobrze), ale społeczeństwa, a… Czytaj więcej »

Last edited 4 miesięcy temu by anavrin_
Uranopolis
4 miesięcy temu

Kabaret, biedni czarni którym odmawia się łamania prawa. Ale najśmieszniejszy jest punkt 2-„bezpieczeństwo żywnościowe”, tłumacząc na polski to nierobom nawet do głowy nie przyjdzie by po prostu iść do pracy.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi