Reprezentacje

einhard | 24 marca 2019

Kean: Chcę łamać kolejne rekordy

Moise Kean dzięki bramce zdobytej w meczu z Finlandią został drugim w historii najmłodszym graczem (19 lat i 23 dni), który trafiał do bramki rywali w barwach reprezentacji Włoch.

Rekord ciągle pozostaje jednak niepobity, gdyż Bruno Nicolè w 1958 roku zdobył dwie bramki w meczu towarzyskim z Francją, mając 18 lat i 258 dni.

Zawsze staram się być gotowy, regularnie i ciężko trenując, aby być przygotowanym, gdy nadejdzie mój czas – powiedział Kean w rozmowie z Rai Sport.

Bramka sprawiła, że jestem więcej niż szczęśliwy. To dla mnie dodatkowa motywacja do ciężkiej pracy. Jest o wiele rekordów do pobicia i zamierzam tego dokonać.

Kiedy otrzymałem telefon z powołaniem, byłem podniecony, podekscytowany, szczęśliwy i chętny do pokazania, czego potrafię dokonać. Ciro Immobile bardzo mi pomógł i to dzięki niemu i całej drużynie udało mi się zdobyć bramkę.

Będę grał wszędzie, gdziekolwiek tylko trener każe mi grać. Oczywiście, trenując wraz z moimi kolegami z drużyny w Juventusie, w tym z Cristiano Ronaldo, nie sposób nie uczyć się czegoś nowego każdego dnia.

Po spotkaniu z Finlandią na temat młodego napastnika Juventusu wypowiedzieli się również Leonardo Bonucci i Roberto Mancini.

Podstawową rolą Keana jest pozycja środkowego napastnika, ale z powodzeniem może grać po prawej lub lewej stronie. Ma ogromną jakość i jest niszczycielski na poziomie fizycznym. Wciąż jednak musi się rozwijać. Być może fakt, że w ogóle nie odczuwa stresu jest tym, co dodaje mu obecnie większej siły – przyznał selekcjoner reprezentacji Włoch.

Keanowi przeznaczone jest zostać wielkim piłkarzem. Ma jakość i siłę, więc jedynym elementem, którego musi się trzymać, jest pokora i chęć uczenia się od otaczających go ludzi – stwierdził z kolei Bonucci.

 

 

źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi