Transfery

tItOveN | 6 lipca 2019

Kean częścią umowy w sprawie de Ligta?

Juventus ma nadzieję, że już w środę Matthijs de Ligt będzie mógł odbyć testy medyczne w Turynie, ponieważ Ajax najprawdopodobniej zaakceptuje płatność rozłożoną w czasie bądź też poprosi o włączenie Moise Keana do transakcji.

Bianconeri sprostali warunkom finansowym de Ligta, czego nie była w stanie zrobić Barcelona, ​​Paris Saint-Germain czy Manchester United.

Stawia to Juventus w uprzywilejowanej pozycji, nawet jeśli kwota odstępnego wciąż musi zostać wynegocjowana z Ajaksem, a początkowa oferta o wartości 55 mln € plus 10 mln € w formie bonusów została odrzucona.

Według Tuttosport, mistrzowie Włoch mają zamiar sprowadzić De Ligta do Turynu na do środy — a więc zanim rozpocznie się okres przygotowawczy do sezonu.

Sposobem na przekonanie Ajaxu ma być rozłożenie kosztów operacji wartej 75-80 mln euro na kilka lat finansowych.

Inną opcją może być skorzystanie z nieukrywanego zainteresowania Amsterdamczyków Moise Keanem, o którego już kilkukrotnie w ostatnich miesiacach wypytywano.

Kean i De Ligt mają wspólnego agenta — Mino Raiolę, więc jeśli doniesienia o tym, że Maurizio Sarri pragnie wyciągnąć z Paulo Dybali to, co najlepsze, są prawdziwe, poświęcenie młodego napastnika może mieć sens.

Corriere dello Sport sugeruje jednakże, że dwa powyższe transfery mogą być przeprowadzone w sposób całkowicie niezależny, co pozwoli Juventusowi wynegocjować klauzulę odkupu Włocha w przyszłości.

Bianconeri odrzucili już tego lata sporą ofertę Evertonu za Keana, którego umowa wygasa w czerwcu 2020 roku i wciąż nie została przedłużona.

 

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi