Prasa

maciejovsky | 15 września 2018

Khedira: Jestem dumny z reprezentowania tych barw

Sami Khedira potwierdził, że Juventus za cel w tym sezonie stawia sobie wygranie Ligi Mistrzów.

Reprezentant Niemiec udzielił wywiadu po podpisaniu nowego kontraktu z Juventusem.

Juventus to synonim świetnej historii i jeśli jesteś w tym klubie, to musisz stać się mistrzem. Zawsze musisz dawać z siebie wszystko i być dumnym, że grasz w tej koszulce, ponieważ Juve jest najlepsze we Włoszech i mam nadzieję, że będzie najlepsze także w Europie. W ostatnich czterech latach Stara Dama dwukrotnie przegrała finały Ligi Mistrzów, ale jeśli dochodzisz do tych finałów, to znaczy, że jesteś silnym zespołem, ale potrzebujesz jeszcze czegoś specjalnego, żeby wygrać.

Z Cristiano – nawet jeśli posiadanie go nie oznacza, że automatycznie wygramy Ligę Mistrzów – zyskujemy coś nadzwyczajnego, wyjątkowego. On pomaga całej drużynie i motywuje cię do rywalizacji na najwyższym poziomie. Mam nadzieję, że dzięki ciężkiej pracy uda nam się w tym roku wygrać Champions League. Wygranie Scudetto i Coppa Italia zawsze jest trudne i to jasne, że chcemy kontynuować panowanie we Włoszech, ale zamierzamy zabrać do domu także Puchar Europy. Wiem, że inni zawodnicy, klub, a przede wszystkim fani marzą o tym tytule i musimy pracować, aby to marzenie zamienić w rzeczywistość.

Khedira podzielił się także refleksjami związanymi z przedłużeniem kontraktu z klubem.

To ważny dla mnie dzień i jestem bardzo szczęśliwym, że podpisałem nową umowę z Juventusem – to wspaniała chwila. Wiele razy mówiłem, że po opuszczeniu Realu trudno będzie mi znaleźć klub, w którym będę mógł podejmować ciągle nowe wyzwania, ale znalazłem Juventus i jestem tu szczęśliwy. To będzie mój czwarty rok tutaj i zamierzam pozostać w Turynie jeszcze przez długi czas, dlatego podpisałem nową umowę.

Musisz wyjść tutaj na ulicę, wybiec na boisko, aby zrozumieć, co znaczy nosić tę koszulkę. To coś wyjątkowego. Musisz walczyć za te barwy i jestem dumny, że udało mi się przedłużyć kontrakt na kolejne lata i grać dalej w Juve. Nie mogę o tym nie wspomnieć – wsparcie trenera i kolegów z drużyny jest dla mnie najważniejsze.

Staram się pokazać fanom, jak bardzo dumny jestem z reprezentowania tego wspaniałego klubu. Daję z siebie wszystko, ponieważ chcę wygrać każdy mecz i grać jak najlepiej. Cieszę się, że mogę występować pod batutą takiego trenera jak Allegri i mieć świetnych kolegów z drużyny, to mi niesamowicie pomaga. Trener

Allegri jest jednym z najbardziej inteligentnych ludzi, jakich spotkałem w świecie futbolu. Może jeśli sugerujesz się mediami, pomyślisz, że nie jest znakomitym trenerem, ale dla mnie jest jednym z najlepszych. Cztery Scudetti, cztery Coppa Italia, dwa finały Ligi Mistrzów – to żaden przypadek.

To inteligentna osoba, bardzo inteligentna. Świetnie przygotowany pod względem taktycznym i komunikacyjnym. Pracujemy na wysokiej intensywności, ale trener zapewnia też to, że jest miło i czujemy się zrelaksowani. Zawsze udaje mu się zachować równowagę między tymi dwoma aspektami i bardzo to lubię.

 

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Przejdź do paska narzędzi