Liga Mistrzów

einhard | 1 grudnia 2020

Kobieta arbitrem meczu Juve-Dynamo

Francuska sędzia Stephanie Frappart będzie pierwszą kobietą w historii, która poprowadzi mecz męskiej Ligi Mistrzów.

Sytuacja ta będzie miała miejsce w meczu Juventusu z Dynamem Kijów, a Frappart po zdobyciu doświadczenia w Lidze Europy i Superpucharze Europy, rozpocznie teraz swoją przygodę z Champions League.

Rolę arbitrów liniowych pełnić będą Hicham Zakrani i Mehdi Rahmouni, sędzią technicznym został Karim Abed, a Benoit Millot został przydzielony do spotkania jako sędzia VAR.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
anavrin_
2 lat temu

O, i to jest news. Ciekawe, jak wpłynie to na relacje w trakcie meczu między zawodnikami a sędzią (sędziną). Wiadomo, nie raz dochodzi do sprzeczek między nimi (czy piłkarze zachowają się w stosunku do niej tak samo jak w stosunku do mężczyzny?), a dodatkowo sędzia nierzadko interweniuje, w tym w pewien sposób fizycznie, by rozdzielić piłkarzy obu drużyn (choć wiadomo, piłka nożna to nie boks). Ciekawe, czy wpłynie to też na kulturę zachowań boiskowych i pozaboiskowych zawodników. Przyszło mi do głowy, że Juventus – czy chce czy nie – to tworzy historię. Można dostrzec, że bardzo się to wpisuje w… Czytaj więcej »

PrzybocznyCzarnoksieznika
PrzybocznyCzarnoksieznika
2 lat temu
Reply to  anavrin_

Piłkarzom Juve nie będzie przeszkadzać bo od dłuższego czasu pokazują, że nie mają jaj. Dybala, Bonucci, Sandro, Bentancur czy Bernakiepski to zniewieściałe panienki bez grama charakteru.

Calcio Maestro
2 lat temu

UEFA widzi, że na mecze Juventusu nie da się patrzeć więc stara się ratować swój produkt urozmaicając nieco rozgrywki kibicom. No i to pewnie będzie najciekawszy aspekt tego spotkania.

OldLady
2 lat temu

Eufa dała kobietę do tego meczu bo myślała przed sezonem LM, że Juve pozamiata Dynamo w 30 minut i później będzie grać na pół gwizdka, przez co męcz będzie łatwy do sędziowania. A tu będzie niespodzianka, bo będzie znów brzydki szarpany mecz.

Harun
Harun
2 lat temu

Podobno ta pani w swoim debiucie w Ligue 1 pokazała cztery czerwone kartki.😉

Last edited 2 lat temu by Harun
milosz998
2 lat temu

Dajcie spokój, po co to komu? Na dłuższą metę to się i tak nie przyjmie, bo prędzej czy później kobieta nie będzie w stanie zapanować nad meczem, gdzie będą spore emocje między obiema drużynami. Takie „eventy” to powinni robić gdzieś w jakichś mniej ważnych spotkaniach, jakichś sparingach, turniejach przedsezonowych, a nie w najważniejszych rozgrywkach klubowych.

Przejdź do paska narzędzi