Gracze Juve

einhard | 28 października 2020

Koeman: Brak Ronaldo to nie mój problem

Ronald Koeman mówi, że nie wie, czy Cristiano Ronaldo zagra przeciwko Barcelonie, ale jednocześnie twierdzi, że to nie jego problem.

Katalończycy zmierzą się ze Starą Damą w Lidze Mistrzów po porażce w La Liga z Realem Madryt.

Mecz z Realem był dobry przez 60 minut, szanuję opinię wszystkich, ale przez pierwszą godzinę graliśmy bardzo dobrze. Widziałem zespół z ambicjami, nie widziałem zbyt wielu problemów, również podczas treningów – powiedział Koeman na konferencji prasowej.

Kiedy na początku sezonu rozmawiałem z dyrektorami, wiedziałem, że będzie to wielkie wyzwanie dla wszystkich z powodu zmian, które są w toku. Covid wpływa na każdego, jest wyzwaniem dla każdego. Jesteśmy w trakcie dużych zmian, potrzebujemy czasu.

Zarówno Juventus, jak i Barcelona wygrały w zeszłym tygodniu swoje pierwsze mecze w ramach Ligi Mistrzów.

To mecz pomiędzy dwoma świetnymi zespołami, które chcą wyprzedzić konkurencję. Ważne będzie uzyskanie dobrego wyniku. Powinniśmy grać swoją piłkę i dawać z siebie wszystko. Chcemy stworzyć jak najwięcej możliwości strzeleckich. Będzie to mecz na wysokim poziomie. To ważny mecz dla każdego, wszyscy chcemy dać z siebie to, co najlepsze na boisku.

Trener powinien pchać drużynę do zwycięstwa na boisku w każdym meczu. Skupienie się wyłącznie na ataku, zaniedbując obronę to inna historia. Musimy umieć się bronić, ale staramy się zdominować przeciwników.

Mamy wielu graczy o różnych charakterystykach, zwłaszcza w ataku. Muszę wybrać zawodników w najlepszej formie, mam jest wiele rzeczy do przemyślenia.

Leo Messi z pewnością znajdzie się w wyjściowym składzie, ale po drugiej stronie barykady najprawdopodobniej zabraknie Cristiano Ronaldo, który ciągle uzyskuje pozytywne wyniki na obecność Covid-19

Ronaldo to świetny zawodnik. Nie wiem, czy będzie mógł zagrać, ale to nie mój problem – powiedział Koeman.

Mam do niego wielki szacunek, jeśli zagra, będę zadowolony. Dołożymy wszelkich starań, aby przygotować się do tego meczu w najlepszy możliwy sposób.

Będzie to dopiero drugi mecz Ligi Mistrzów dla Andrei Pirlo w roli trenera.

Uważam, że oczywiście łatwiej jest powiedzieć coś o Pirlo jako o zawodniku. Nie mogę go skomentować w roli trenera, pracuje za krótko. To dla niego wielka szansa i musi być jakiś powód, skoro został wybrany. Obaj jesteśmy nowicjuszami w tak topowych klubach, więc będziemy musieli poradzić sobie z pewnymi problemami. Juventus jest podobny do nas, oba kluby przechodzą zmiany, które wymagają czasu i cierpliwości, ale czasami w piłce nożnej obu tych rzeczy nie ma.

Juventus to czołowy klub, mających doświadczonych zawodników w obronie. Są bardzo silni pomimo braku kilku ważnych zawodników. Wiedzą, jak zadominować mecz. Dybala może stwarzać problemy przeciwnikom, a Morata jest zawsze gotowy do strzelić bramkę. Mają też pomocników, którzy potrafią zagrać bardzo dobry mecz.

Źródło: fcbarcelona.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi