Gracze Juve

einhard | 26 sierpnia 2019

Koeman ostrzega w kwestii de Ligta

Ronald Koeman w rozmowie z NOS wypowiedział się na temat Matthijsa de Ligta, który w letnim okienku transferowym trafił do Juventusu.

Z jednej strony myślisz, że będzie grał, ponieważ kosztował dużo pieniędzy – zaczął Koeman – z drugiej jednak w klubie są Chiellini i Bonucci, więc to naturalne, że trener może podejmować różne decyzje.

Rozmawiałem z Matthijsem dwa tygodnie temu. Wyjaśnił mi, że wciąż musi dostosować się do sposobu gry i obrony stosowanej w Juve.

W Ajaxie wszystko wyglądało inaczej. W Holandii wystarczy fizyczność. Ustawianie się jest z kolei niesamowicie ważne we włoskim futbolu. Nie martwię się. Ktoś z jego jakością zagra wiele spotkań i w końcu zostanie graczem pierwszej jedenastki.

Nie jest zagrożony w kwestii drużyny narodowej, jeśli jednak do października będzie nadal siedział na ławce, może stracić rytm. To coś, co będę musiał rozważyć.

źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
pogon
4 lat temu

Niestety tak u nas to robią włoscy szkoleniowcy. Lepiej postawić na starego i gorszego, bo doświadczenie warte więcej niż realne umiejętności. To samo miał Conte i Allegri. I póki naszymi trenerami będą Włosi to tak to będzie wyglądało, chyba że trafi się jakiś rodzynek. W jakich to spotkaniach się de Ligt ma nauczyć włoskiego futbolu jak nie z przeciętną Parmą? Z Napoli może? Miesiąc na ławce się szykuje. Absurd w przypadku zawodnika za 85mln.

OldLady
4 lat temu

Z Napoli stawiam, że dostanie już jakieś minuty w zależności od wyniku. Później zagra już cały mecz. Spokojnie – BCD – cała trójka będzie rotowana, a Chiellini pewnie złapie jakiś uraz. Jeszcze się nagra, nie ma co pompować balonika.

Cukierixos
4 lat temu

OldLady zgadzam się z tobą w stu procentach

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi