Gracze Juve

Kurp | 22 lutego 2020

Kolejne rekordy w zasięgu CR7

Dziś wieczorem Cristiano Ronaldo będzie miał okazję, aby wystąpić w tysięcznym zawodowym meczu w swojej karierze. Brane pod uwagę są zarówno występy klubowe, jak i reprezentacyjne.

Dotychczas tylko 19 zawodnikom w historii piłki nożnej udało się osiągnąć liczbę 1000 występów w oficjalnych spotkaniach. Do tego elitarnego grona możemy zaliczyć m.in. Roberto Carlosa, Franka Lamparda czy Raula Gonzaleza. Mecz ze SPAL to również szansa dla CR7 na zrównanie się z rekordem należącym do Rui Costy, który jest najlepszym portugalskim strzelcem w historii Serie A (42 bramki – przyp. red.).

Warto również przypomnieć, że w przypadku kolejnego trafienia do siatki rywala, Ronaldo wpisze się na listę strzelców w jedenastym meczu z rzędu, w którym wziął udział. Jeżeli tak się stanie, to wówczas Portugalczyk zrówna się rekordem z Gabrielem Batistutą oraz Fabio Quagliarellą.

Inną ciekawostką jest fakt, że Juventus nie wygrał w Ferrarze od 51 lat, w związku z czym drużyna powinna być dodatkowo zmotywowana, aby zmienić ten stan rzeczy.

W dwóch ostatnich meczach wyjazdowych drużyna z Turynu wywiozła z Ferrary tylko jeden punkt.

Źródło: ilbianconero.com

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Harun
Harun
4 lat temu

Dwa ostatnie przywołane fakty zdają się sugerować, że zdobyte dzisiaj trzy punkty są cenniejsze niż to się może wydawać.

PS: Ronaldo to fenomen.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi