Prasa

einhard | 24 marca 2021

Kolejny brak porozumienia w sprawie praw telewizyjnych

Kluby Serie A ponownie nie uzgodniły, komu sprzedać prawa telewizyjne do pokazywania zmagań ligowych w latach 2021-24.

W przypadku rynku włoskiego, konkurują ze sobą Sky oraz DAZN.

Aby wybrać konkretną ofertę, nadawca musi otrzymać 14 głosów spośród 20 klubów i choć do „porozumienia” przyłączyło się Torino, to klubom nadal udało się uzyskać tylko 11 głosów optujących za ofertą DAZN.

Według doniesień propozycję DZAN poparły Atalanta, Fiorentina, Hellas, Inter, Juventus, Lazio, Milan, Napoli, Parma, Udinese i Torino.

Przedstawiciele Cagliari mieli opuścić posiedzenie przed głosowaniem, a Benevento, Bologna, Crotone, Genoa, Roma, Sampdoria, Sassuolo i Spezia wstrzymały się od głosu.

Tym samym konieczne będzie kolejne spotkanie, aby dojść do porozumienia w tej kwestii, ale czas ucieka, ponieważ termin na podjęcie ostatecznej decyzji upływa 29 marca.

Pojawiły się jednak minimalne postępy w sprzedaży międzynarodowych praw do transmitowania meczów Serie A i Coppa Italia. Amerykanie będą mogli teraz oglądać włoski futbol na CBS Sports, ponieważ media donoszą, że firma ViacomCBS kupił prawa na rynek amerykański za 55 mln euro.

Jeśli chodzi o inne regiony świata, to w tej kwestii wciąż nie ma porozumienia.

Źródło: tuttojuve.com

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Gryfel
Editor
4 miesięcy temu

55 mln euro za rynek ameykański to bardzo mało. Mam nadzieję, że dzieki McKenniemu trochę nasza popularność jak i całej Serie A wzrośnie, ale szczerze z poziomem piłkarskim to przegrywamy z kobiecą NWSL…

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi