Prasa

einhard | 1 października 2019

Komentarze na temat Derbów D’Italia

Mecze w ramach Ligi Mistrzów ciągle jeszcze przed nami, ale Włochy mimo wszystko zaczynają już powoli żyć starciem Juventusu z Interem.

Wiele oczekiwałem od Antonio Conte. Inter pokazuje ducha walki. W meczu z Sampdorią, gdy musieli grać w dziesięciu zamiast tracić kolejne bramki, strzelili gola na 3-1. Takiego spotkania, jak to w nadchodzącą niedzielę nie grali od 10 lat. To jednak Juventus jest faworytem tego meczu. Mają tak dużą głębię składu, że mogą wystawić dwa zespoły i może to naprawdę zmienić oblicze tego spotkania – powiedział dziennikarz i prywatnie fan Interu, Leonildo Turrini, podczas programu Sky Calcio Club.

Antonio Conte znalazł środowisko z ogromnym marginesem rozwoju, o czym świadczy obrót Interu, który wzrósł do ponad 400 milionów euro. Nadal uważam, że Juventus jest faworytem w walce o Scudetto. Nadchodzi bezpośrednie starcie. Niedzielny mecz będzie symboliczny i może powiedzieć coś więcej nie tylko o tym sezonie, ale o cyklach, w których znajdują się oba kluby. Jeśli Inter wygra byłaby to oznaka ogromnego wzrostu – przyznał dziennikarz Matteo Marani w rozmowie ze Sky Sport.

Na antenie Radio Anch’io Lo Sport wypowiedzi udzielił także Claudio Ranieri – Widzimy dokładnie taki sezon, jakiego się spodziewałem. Juventus zawsze walczy o końcowy triumf, podczas gdy Conte wykonuje świetną pracę w Interze. Myślę, że możemy już zobaczyć rękę Conte w Interze, ale również efekty pracy Sarriego w Juve. To będzie wielkie starcie. Mam nadzieję, że Napoli wróci na właściwy tor i będzie trzecią drużyną, która włączy się do walki o Scudetto.

Inter ciągle ma przed sobą środowy mecz i musi myśleć o jednym spotkaniu naraz. Dopiero później mogą mierzyć się z problemem, jakim jest Juventus. Należy zauważyć, że Inter gra dzień później niż Juventus i robi to na wyjeździe, więc Bianconeri będą mieli dodatkowe 24-36 godzin na analizę i odpoczynek. Inter będzie miał znacznie mniej czasu w porównaniu do Juve, a jakość i długość odpoczynku będzie miała duży wpływ na to spotkanie – narzekał z kolei były bramkarz Interu, Walter Zenga, w wywiadzie dla Sky.

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi