Inne

Gryfel | 30 lipca 2021

Komunikat Juventusu w sprawie emisji akcji

Juventus podpisał wstępą umowę o subemisję akcji z prawem poboru z czterema wiodącymi bankami.

Dokładne informacje zostały opublikowane na stronie klubu w poniższym komunikacie:

W nawiązaniu do komunikatu prasowego z dnia 30 czerwca 2021 r., Juventus Football Club S.p.A. (dalej „Juventus” lub „Spółka”) ogłasza, że w kontekście proponowanego podwyższenia kapitału w drodze emisji akcji z prawem poboru do maksymalnej kwoty 400 mln EUR (dalej „Podwyższenie Kapitału”), Goldman Sachs International, J.P. Morgan AG, Mediobanca – Banca di Credito Finanziario S.p.A. oraz UniCredit Corporate & Investment Banking będą pełnić rolę wspólnych globalnych koordynatorów (dalej „Wspólni Globalni Koordynatorzy”) oraz współprowadzących księgę popytu.

W dniu dzisiejszym Wspólni Globalni Koordynatorzy podpisali ze Spółką umowę przedemisyjną, zgodnie z którą zobowiązali się – na warunkach zgodnych z praktyką rynkową dla podobnych operacji – do zawarcia umowy gwarancyjnej na wykupienie i uwolnienie akcji, które nie zostaną sprzedane podczas pierwszej sesji sprzedażowej. W związku z tym, jak już informowano 30 czerwca 2021 r., należy zauważyć, że akcjonariusz większościowy, EXOR N.V. (który obecnie posiada 63,8% kapitału zakładowego Juventusu), zobowiązał się do wykupu części Podwyższenia Kapitału, która go dotyczy.

Pod warunkiem wystąpienia korzystnych warunków rynkowych, zatwierdzenia Podwyższenia Kapitału przez właściwe organy korporacyjne oraz wydania niezbędnych zezwoleń przez odpowiednie Urzędy, przewiduje się, że Podwyższenie Kapitału może zostać zrealizowane do końca 2021 roku.

Źródło: Juventus.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi