Konferencja prasowa

Gryfel | 30 lipca 2021

KOMUNIKAT PRASOWY BARCELONY, JUVENTUSU I REALU MADRYT

W dniu dzisiejszym trzy wspomniane kluby wydały komunikat o sytuacji Superligi:

FC Barcelona, ​​Juventus i Real Madryt CF przekazują z satysfakcją decyzję sądu madryckiego potwierdzającą zobowiązanie UEFA do zaprzestania działań podejmowanych przeciwko wszystkim klubom założycielskim Europejskiej Superligi, w tym postępowań dyscyplinarnych przeciwko trzem niżej podpisanym klubom oraz usunięcie kar i ograniczeń nałożonych na pozostałe dziewięć klubów, w celu uniknięcia postępowań dyscyplinarnych UEFA.

Sąd uwzględnił wniosek promotorów Europejskiej Super Ligi, odrzucił odwołanie UEFA i potwierdził zawiadomienie skierowane do UEFA, że jeśli ta ostatnia nie zastosuje się do decyzji, zostaną wobec niej nałożone grzywny i odpowiedzialność karna. Sprawa będzie oceniana przez Europejski Trybunał Sprawiedliwości, który przeanalizuje monopol UEFY na europejską piłkę nożną.

Naszym obowiązkiem jest uporanie się z poważnymi problemami piłki nożnej. UEFA mianowała się jako ustawodawcę, wyłącznego operatora i jedynego uznanego posiadacza praw do europejskich rozgrywek, a równocześnie ich organizatora. Ta monopolistyczną pozycja tworzy konflikt interesów, który niszczy piłkę nożną i jej równowagę konkurencyjną. Jak obszernie wykazano, obecna kontrola finansowa jest nieodpowiednią i została zastosowana niewłaściwie. Kluby biorące udział w rozgrywkach europejskich powinny mieć zagwarantowaną możliwość zarządzania rozgrywkami.

Cieszymy się, że od teraz nie będziemy już narażeni na zostowane przez UEFA groźby. Naszym celem jest dalsze rozwijanie Projektu Super Ligi w sposób konstruktywny i oparty na współpracy, licząc na wkład wszystkich interesariuszy piłki nożnej: kibiców, zawodników, trenerów, klubów, lig krajowych i międzynarodowych organizacji oraz federacji. Mamy świadomość, że niektóre elementy naszej propozycji mogłyby zostać zmienione i wdrożone na drodze dialogu oraz wspólnego konsensusu. Jesteśmy pewni sukcesu tego projektu, który będzie w pełni respektował prawodawstwo Unii Europejskiej.

Źródło:, Juventus.com

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Orient
10 miesięcy temu

Może TSUE zastosuje środek zapobiegawczy i zamknie Ceferina.😄

anavrin_
10 miesięcy temu

I bardzo, kurde, dobrze!

Drażni jedynie to, że te dziewięć klubów wypięło się na Juventus, Barcelonę i Real, a teraz te trzy kluby walczą również w imieniu tamtych i ratują im dupę. Z komunikatu jasno bowiem wynika, jak dla mnie, że „dogadanie” się tamtej dziewiątki z UEFA, a raczej zapłata, by UEFA się od nich odczepiła, było niezgodne z prawem. To daje im z kolei prawo żądania cofnięcia tych postanowień.

Przejdź do paska narzędzi