Prasa

Newsio | 13 września 2022

Komunikat sędziów: VAR nie był w stanie zobaczyć Candrevy

Włoskie Stowarzyszenie Sędziów wydało oświadczenie, w którym stwierdza ze techniczni sędziowie VAR nie mogli widzieć pozycji Antonio Candrevy w sytuacji gdy anulowany został gol Arkadiusz Milika. 

Ekipa Starej Damy zdobyła decydującą bramkę przeciwko Salernitanie w ostatniej minucie meczu, jednak po konsultacji z VARem, gol został anulowany. Sędziowie dopatrzyli się pozycji spalonej Leonardo Bonucciego. Co więcej, Milik celebrował trafienie, zdejmując koszulkę, za co otrzymał druga żółtą kartkę. Ogromne kontrowersje i oburzenie wzbudziły jednak powtórki pokazywane przez realizatora. Było na nich wyraźnie widać, ze Antonio Candreva stoi znacznie bliżej linii końcowej boiska niż obrońcy w polu karnym i Bonucci absolutnie nie jest na spalonym.

Włoskie Stowarzyszenie Sędziów sugeruje, że sędziowie w pokoju VAR nie mieli dostępu do kamer odpowiednio pokazujących sytuacje na boisku i nie widzieli pozycji Candrevy. W oświadczeniu czytamy m.in.:

W związku z sytuacją z meczu Juventus – Salernitana oraz licznymi nagraniami udostępnianymi w internecie, a także w mediach, przeanalizowano wszystkie dostępne materiały. Wystosowano także zapytanie do realizatora odpowiedzialnego za obsługę techniczną VARu na Allianz Stadium. Z uzyskanych informacji wynika jasno, ze obraz z tzw. kamery taktycznej (kamera pokazująca bardzo daleki kadr, na którym widoczny jest Antonio Candreva — przypis redakcji) nie był dostępny dla sędziów podczas analizy sytuacji. Mamy nadzieje, ze ta informacja rozwiewa wszelkie wątpliwości odnośnie incydentu.  

Co zrozumiale, kibice Juventusu są wściekli na arbitrów, a głosy w środowisku calcio pozostają podzielone.

 

Zrodlo: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
15 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Arkadio
12 dni temu

Z mojej strony tylko krótki komentarz. – XD
Co dalej? Może coś a stylu „w związku z brakiem czerwonej kartki za uderzenie zawodnika pięscia w twarz, sędzia nie widział zaistniałej sytuacji. Mamy nadzieje, ze ta informacja rozwiewa wszelkie wątpliwości odnośnie incydentu”

SzeFu1897
12 dni temu

Skrót nie mają dostępu do wszystkich kamer dlaczego podejmują decyzję

SzeFu1897
12 dni temu
Reply to  SzeFu1897

*skoro

SzeFu1897
12 dni temu

Eldom Musk planuje zdobyć kosmos, każdy z nas może przyjść się ulicami las Vegas w google mapa… A Włosi mając ogromny budżet nie potrafią sprawdzić 7 tys metrów kwadratowych….

Skifu
12 dni temu

Teraz Panowie wyobraźcie sobie taką sytuację w meczu Napoli : Salernitana. Sędzia nie uznaje bramki Napoli.
Decyzje:
1) sędzia leci na zbity p…
2) Napoli domaga się valkowera i są duże szanse ze by go dostali
3) ADL oskarża federację o brak kompetencji i faworyzowanie zespołów
4) ADL oskarża Juve że to przez nas i domaga się degradacji do Serie C i zakazu gry przez najbliższe 10 lat.

To tak pół żartem pół serio. Jest mi szkoda tylko Milika i tych 3 ptk. No i przykro że nie ma komentarza albo jakiegoś zażalenia ze strony naszego kierownictwa.

AlexDP
12 dni temu

To ja mam jedno pytanie: po co na boisku jest sędzia liniowy i jaka była jego rola w tym wszystkim? Dlaczego nie powiedział głównemu, że trzeba brać pod uwagę pozycję Candrevy, który stał tuż przed nim? I dlaczego zmieniono decyzję sędziego linowego nie mając wglądu na całe boisko? Kto za to odpowie?

Davidoff
12 dni temu
Reply to  AlexDP

Dobrze gada polać mu 👍🏻😉
Ale zapewne sędzia liniowy na mecz jechał pociągiem i zastosował się do tego co w pociągach piszą a mianowicie – nie wychylać się 😜🤪
Candreva napewno pociągami nie jeździ bo się ewidentnie się wychylił😉😛

planetjuve
12 dni temu

To skoro kretyni nie byli w stanie zobaczyć Candrevy to po co kretyni zgłosili głownemu, który prawidłowo uznał bramkę??? Narobili zamieszania, okradli Milika z bramki i jeszcze się tłumaczą jak dzieci. Bezużyteczni kretyni.

AlexDP
12 dni temu
Reply to  planetjuve

Właśnie o to chodzi. Można faktycznie nie mieć pretensji o wyłapanie/niewyłapanie takiego spalonego, ale w tej sytuacji w sposób oczywisty doszło do naruszenia przepisów dotyczących użycia VAR. Zgodnie z przepisami (tu cytat z zasad gry w tym sezonie): Sędzia asystent wideo (VAR) może wspierać sędziego wyłącznie w przypadku popełnienia „jednoznacznego i oczywistego błędu” lub jeśli „pominięto poważne zdarzenie” w sytuacjach: • bramka/nie ma bramki, • rzut karny/brak rzutu karnego, • bezpośrednia czerwona kartka (nie dotyczy drugiego napomnienia), • błędna identyfikacja przez sędziego zawodnika przewiniającej drużyny karanego napomnieniem lub wykluczeniem.” W powyższej sytuacji nic takiego nie nastąpiło, bo nie ma żadnego… Czytaj więcej »

DamianWitosa
12 dni temu

W takim razie za co odpowiada sędzia liniowy i czy on wogole jest potrzebny?🤔

Ater
12 dni temu

Czy da się coś z tym zrobić? Pytanie kieruje do osób, którego ogarniają włoskie przepisy itp, bo jak dla mnie, ewidentne skrzywdzenie Juve.

SX
SX
12 dni temu
Reply to  Ater

To jasne, że Juventus został okradziony ze zwycięstwa, VAR się skompromitował ale to by było na tyle. Z najważniejszych kwestii dla nas – kibiców to meczu nie cofną, bramki nie przywrócą, kartka dla Milika zostanie. Teraz trzeba przestać rozpamiętywać żeby się to nie odbiło na innych meczach. Może rozpoczną się jakieś dyskusje nad VAR-em, choć wątpię, ale mecz to już historia.

SzeFu1897
12 dni temu

Pytanie które ciśnie się na usta… Co z tym zrobi Juventus? I kto za to beknie?

Davidoff
12 dni temu

Następnym razem var-owcy niech najpierw policzą zawodników obu drużyn zanim podejmą decyzję i będzie po sprawie…
Inaczej mamy niezawodny sposób na oszukanie var-u i niech allegri tak ułoży taktykę żeby zawsze któryś pozostał w „martwym punkcie” kamery 😉

anavrin_
12 dni temu

Co to za VAR, ktory ma obraz gorszej jakosci od operatora kamery pracujacego dla telewizji?

Gdzir byli liniowi? Odkad jest VAR, liniowi chuja robia, czekaja do konca z decyzja, nawet oczywista. Sa totalnie rozleniwieni tym, ze zawsze ich decyzje odnosnie do spalonego mozna skorygowac. I wlasnie efekty mamy.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi