Konferencja prasowa

Gryfel | 2 września 2022

Konferencja Allegriego przed meczem z Fiorentiną

Massimiliano Allegri zabrał głos na konferencji prasowej w przeddzień meczu z Fiorentiną:

Czy jutrzejszy mecz będzie najtrudniejszym w tym sezonie?

Jutrzejszy mecz nie jest najważniejszy, ani najtrudniejszy. Mecze z Fiorentiną to zawsze trudne spotkania. Widziałem też trochę meczu Salernitany i również ona dobrze się prezentuje. Więc to nie tak, że z Fiorentiną będzie trudno, a później z Salernitaną łatwo. Musimy więc myśleć o jednym meczu na raz. Jutro ważne będzie, aby uzyskać dobry wynik.

Czy Paredes może zagrać jutro?

Muszę jeszcze zdecydować się na formację. Ale często wy ją znacie wcześniej niż ja.

Czy jesteś zadowolony z transferów?

O ocenie trudno powiedzieć. Klub pracował bardzo dobrze zarówno kupując jak i sprzedając. W składzie pozostali zawodnicy, których chcieliśmy, a przede wszystkim młodzi, co było celem klubu. Dziś rano przygotowaliśmy listę na Ligę Mistrzów i o dziwo, było tam puste miejsce. Listę opublikujemy wkrótce.

Jak wyglądały pierwsze dni Paredesa?

Przyszedł z wielkim entuzjazmem. To ważny zawodnik, który zwiększa jakość naszych pomocników. Z nim, Locatellim, Fagiolim, Mirettim mamy pomoc na wysokim poziomie.  Czekamy na powrót Pogby, mamy też zawodników o innej charakterystyce jak Rabiot czy McKennie. Bardzo dobrze wymieszaliśmy charakterystyki zawodników. Teraz musimy po prostu pracować i dać z siebie wszystko do 18 września, a potem w ostatnim miesiącu przed Mistrzostwami Świata.

Czy uważasz Juve nadal za gorsze od AC Milan i Interu?

W tej chwili brakuje nam Pogby i Chiesy. Myślmy tylko o rzeczach realnych i na pracy. Na koniec sezonu wystawimy ocenę, ocenę zespołu i jaki był ten sezon. Podczas rozgrywek zawsze są nieprzewidziane sytuacje, trzeba umieć sobie z nimi poradzić, nie możemy teraz tego przewidzieć. Jeśli teraz powiem, że Juve jest lepsze od AC Milan i Interu, to co to zmieni? We Włoszech zawsze rozmawiamy o tym, co ktoś powiedział, ale powinniśmy się skupić na działaniu.

Jak doszło do sprzedaży Zakarii?

Była taka możliwość, bo chłopak czuł się trochę zamknięty i przyjął tę szansę z entuzjazmem. Życzę jemu i Arturowi powodzenia. To dobrzy zawodnicy. My dokonaliśmy naszych wyborów, oni są szczęśliwi. Skompletowaliśmy skład najlepiej jak potrafimy i pomyślimy o odzyskaniu tych, którzy wypadli z powodu kontuzji i wtedy będziemy w pełni sił.

Czy dokona pan zmian w obronie? Czy Bonucci może grać?

Jutro będą pewne zmiany, tak myślę, że będą. Będę musiał ocenić również dlatego, że potem zagramy pierwszy mecz Ligi Mistrzów w Paryżu. Leo ma się dobrze i wczoraj po raz pierwszy trenował z drużyną, teraz ocenię i muszę zdecydować czy zagrać z jutro czy w Paryżu.

Jak się ma Di Maria?

Nie jest w optymalnej formie, ale może zagrać 45-60 minut. Obecnie ma się dobrze. Ci którzy są wyłączeni na dłużej to Chiesa i Pogba. Jutro nie będzie Rabiot bo doznał urazu we środę i  spuchło mu udo, przez co nie może do końca zginać nogi. Jutro go nie zobaczymy, wszyscy inni są dostępni.

Czy ten zespół jest bardziej Allegrowy? Ma charakter, którego oczekujesz?

To nie jest kwestia bycia bardziej Allegrim. Kiedy masz skład, musisz go zbalansować w dostępnych rolach. Zarząd był w tym bardzo dobry. Na początku sezonu, mieliśmy cel: zatrzymać młodych zawodników, nie po to, żeby uzupełnić braki, ale żeby mogli grać. Widzimy Mirettiego. Cieszę się, że Fagioli został, Soulè to też dobry chłopak. Gatti jest młody, Kean gra już kilka lat, ale to wciąż zawodnik z rocznika 2000. Cele, które klub postawił na początku to zatrzymać młodzież i myślę, że jest to słuszne. Zawodnicy zostali wymienieni pod względem charakterystyki. Czy jestem szczęśliwy? Tak jestem zadowolony z tego, jakie ruchy wykonał klub.

Czy rozmawiałeś z Keanem po meczu?

Nie miał reakcji, dobrze trenował i jest spokojny. Dopóki drużyna grała w określony sposób w środę radził sobie dobrze, potem obniżył poziom jak każdy inny, gdy przestaliśmy dobrze grać jako zespół.

Czy Vlahovic może odpocząć? Czy zapomniałeś o Szczęsnym wymieniając kontuzjowanych?

Masz rację, o Szczęsnym zapomniałem. Ma kostkę w rozsypce, czasu rekonwalescencji nie znamy. Vlahovic? Podsunąłeś mi dobry pomysł, pomyślę o tym. Jutro zobaczymy, mamy wiele meczów.

Trudno zrezygnować z Vlahovica? On potrzebuje gry

Nad tym pytaniem też się zastanowię. Jeden mówi, żeby dać mu odpocząć, drugi żeby dać mu grać jak najwięcej. Mamy jednak tak wiele meczów. Może obaj będą grać razem z Milikiem.

Czy Roma jest niespodzianką? Czy żałujesz odejścia Dybali?

Nie wolno żałować przy podejmowaniu decyzji. Jestem szczęśliwy dla Paulo, który dobrze sobie radzi w Romie, a oni zrobili bardzo dobre transfery. Dobrze wypadliśmy przeciwko nim, przykro mi z powodu tego, jak to się skończyło. Zgubiliśmy cztery punkty, ale mamy dużo punktów do zdobycia i musimy kontynuować dobrą passę. Roma nie jest zaskoczeniem. Zdobycie mistrzostwa zależy od równowagi zespołu na przestrzeni całego sezonu. Rozwijamy się, przechodzimy też z takich momentów jak te ze Spezią, gdzie nie poszło nam najlepiej. W tych momentach musieliśmy lepiej radzić sobie w fazie nieposiadania piłki i dowodzić grą.

Źródło: TuttoJuve.com

 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi