Oficjalnie

einhard | 15 lipca 2019

Konferencja prasowa Aarona Ramseya

Aaron Ramsey trafił do Juventusu jako wolny agent i został dzisiaj oficjalnie zaprezentowany mediom.

Jestem kontuzjowany, ale wszystko idzie w dobrym kierunku. Wykonuję wiele pracy, aby jak najszybciej wrócić do formy. Nie jestem jeszcze na tyle sprawny, aby przejść do pełnego obciążenia treningowego, ale ten moment już się zbliża. Chcę rozpocząć treningi z chłopakami jak najszybciej.

Czuję się silniejszy i moja sprawność fizyczna stale się poprawia. Podejmiemy decyzję w ciągu najbliższych kilku dni, czy pojadę z drużyną na przedsezonowe tournee.

Ramsey z pewnością otrzymał też inne propozycje, zwłaszcza że był wolnym agentem, więc dlaczego wybrał Bianconerich?

Kiedy dowiedziałem się, że Juventus jest mną zainteresowany, nie mogłem odmówić. To świetny klub, jeden z największych na świecie, więc możliwość przyjścia tutaj i zagrania na najwyższym poziomie to spełnienie marzeń. Jest to także wyzwanie dla mnie. Doświadczam innego sposobu życia, innej kultury i mam nadzieję, że wszystko pójdzie dobrze. Wiem, jak będzie trudno, ale jestem gotowy na to wyzwanie.

Nie było wątpliwości, dokąd trafię. Nie da się odrzucić takiej możliwości. Jestem podekscytowany, że mogę tu być i stać się częścią tego wspaniałego klubu.

Tak, były inne kluby, ale podjąłem jedyną słuszną decyzję.

Ramsey będzie nosił koszulkę numer 8, która była do niedawna była noszona przez Claudio Marchisio.

Chciałem koszulkę z numerem, który nosiłem w Arsenalu, a skoro była wolna, to musiałem ją wziąć. Wiem, że Marchisio był wyjątkowym graczem, który tutaj dorastał i miał fantastyczną karierę. Rozmawiałem z nim kilka razy i jeśli uda mi się zrobić, chociaż część tego, co on zrobił dla Juventusu, byłbym z tego bardzo dumny.

Wiem, że ten numer to pewna odpowiedzialność, ale jestem na to gotowy.

Jest to zupełnie nowy Juventus, w którym Maurizio Sarri zastępuje Maxa Allegriego. Wybór ten ma zapewnić bardziej ofensywną grę.

Wszyscy przyjęli mnie bardzo dobrze, rozmawiałem z trenerem kilka razy i jest bardzo przystępny i łatwo się z nim dogadać. Nie mogę się doczekać, aby pomóc moim nowym kolegom z zespołu osiągnąć nasze cele w tym sezonie.

Będziemy walczyć ze sobą o miejsce w składzie, ale tego należy się spodziewać w zespole takim jak Juventus.

Gracz taki jak ja zawsze chce mieć wpływ na grę, niezależnie od tego, czy zdobędę bramkę, czy zaliczę asystę. Obie rzeczy są równie ważne. Na koniec dnia zawsze chodzi o wygraną i to jest najważniejsze. Jeśli możesz wygrać, grając ładną piłkę, to tym lepiej.

Znam trenera z jego czasu w Anglii i wiem, że lubi grać w efektowną piłkę, ma swoją własną filozofię i jestem pewien, że wszyscy gracze bardzo się do tego przystosują.

Arsenal Ramsey’a został pokonany 4-1 przez Chelsea prowadzoną przez Sarriego w finale Ligi Europejskiej.

W zeszłym sezonie dostał się do dwóch finałów, wygrał jeden z nich i ukończył sezon ligowy w pierwszej czwórce. To nie jest łatwe do zrobienia, więc z pewnością był to dla niego sukces. Mam nadzieję, że uda mu się wnieść do zespołu swoją filozofię i styl, ponieważ wygrana przy ładnej grze to sytuacja idealna, ale to nie jest jedyny sposób w jaki może osiągnąć sukces.

Adrien Rabiot do drugi pomocnik, który trafił do Juve jako wolny agent.

Lubię występować na pozycji box-to-box, na której mogę poruszać się po całym boisku. Lubię bronić, a potem podłączać się do ataków. To są moje cechy charakterystyczne, a kiedy przejdę do pełnych treningów, to zrozumiem, czego oczekuje ode mnie trener.

Ramsey został zapytany o innego Walijczyka, Johna Charlesa, który stał się ikoną Juventusu.

On jest absolutną legendą, którą podziwiam jako piłkarza oraz człowieka. Mam nadzieję, że pójdę jego śladem.

 

Źródło: juventus.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi