Konferencja prasowa

Gryfel | 9 września 2022

Konferencja prasowa Paredesa

paredes

Leandro Paredes zabrał głos na konferencji prasowej z okazji jego dołączenia do Juventusu, oto tłumaczenie ze słuchu tego wydarzenia:

Pierwsze wrażenie o zespole?

Wrażenia są dobre. Dołączyłem do bardzo silnej drużyny z silnym trenerem. Uważam, że możemy grać jeszcze lepiej. Jestem bardzo szczęśliwy, że mogę tu być i mam nadzieję, że dam swój wkład we wszystkich meczach.

Co Leandro Paredes może dać Juve?

Postaram się dać z siebie 100 procent. Będę wypełniać założenia trenera. Chcę być do dyspozycji zespołu, dawać chłopakom to czego potrzebują w danym momencie i być gotowym dać im wsparcie.  Mam sprawić by drużyna rozgrywała piłkę, a także grać blisko środkowych obrońców. Będę robił po trochu wszystko.

Czy możesz opowiedzieć nam o swoim wakacjach z Di Marią?

Od momentu, kiedy usłyszałem, że może tu przyjść, zacząłem z nim rozmawiać o tej możliwości. Rozmawiałam z moją rodziną, a także z jego rodziną, bo jesteśmy wszyscy przyjaciółmi. Po kilku dniach  zdecydowałem się na dołączenie do Juventusu i zrobiłem wszystko, żeby tutaj się znaleźć.

Czy zauważyłeś jakieś różnice w Serie A po latach? Jak ty się zmieniłeś?

Rozegrałem tylko jeden mecz, nie mogę powiedzieć, czy coś się zmieniło. Ja osobiście bardzo się rozwinąłem. Nabrałem doświadczenia i dojrzałem, nie tylko jako piłkarz, ale także jako mężczyzna. 

Mówiłeś, że jesteś zawodnikiem grającym do przodu, czy uważasz, że Juventus tego potrzebuje?

Tak to coś, o to prosił mnie również trener, gdy tylko dołączyłem, mam grać do przodu. To coś, co zawsze robiłem i mam nadzieję, że mogę dać to drużynie.

Co sprawiło, że wybrałeś Juve?

Wybrałem Juve, ponieważ jest to drużyna, do której zawsze chciałem przyjść. Miałem okazję wiele razy by tutaj trafić i myślę, że w tym roku to słuszna decyzja. Chciałem grać, chciałem wrócić do Serie A i chciałem tu przyjść. Jestem bardzo szczęśliwy.

Czy biorąc pod uwagę długość negocjacji, obawiałeś się, że mogą one nie dojść do skutku?

Nie zawsze byłem bardzo spokojny, miałem dużo zaufania do siebie i do klubu. Rozmawialiśmy wiele razy, byli zawsze przekonani do tego wyboru. Teraz jestem bardzo szczęśliwy.

W Zenicie poznałeś Marchisio…

Jest jednym z wielu, którzy pisali do mnie przed transferem. Chciał, żebym tu dołączył. Miałem z nim dobre relacje i dziękuję mu za jego słowa.

Czego brakowało Juventusowi w meczu z Psg?

Myślę, że po pierwszych 20 minutach zagraliśmy świetny mecz, pokazując, że jesteśmy świetnym zespołem. Pokazaliśmy, że możemy grać przeciwko każdemu. Tak jak mówiłem wcześniej, musimy ciężko pracować i poprawiać naszą grę, aby otrzymywać zawsze pozytywne rezultaty.

Jakie różnice są między Juventusem a Romą?

Jestem tu tylko po dwóch meczach, muszę jeszcze poznać dobrze Juventus jak i jak zmieniła się Serie A. Postaramy się grać lepiej i robić dobre wyniki, których nie mieliśmy w ostatnich meczach.

Czy Allegri prosił cię o grę przed obrońcami? Czy osobiście wolisz grać wyżej, blisko bramki rywala?

Nie, lubię się cofnąć i poszukać piłki w pobliżu środkowych obrońców i przenieść ją do przodu, to mi się podoba. Podoba mi się taka rola i będę się starał wypełniać ją coraz lepiej.

W czym Juve może się poprawić?

Zawsze można się poprawić, nawet gdy wszystko idzie dobrze i wygrywa się mecze. Uważam, że w Paryżu zagraliśmy lepiej niż we Florencji i na pewno stać nas na więcej. Mamy wielu dobrych zawodników, mamy dobrych trenerów i na pewno będziemy grać lepiej.

Tego lata w Argentynie zacząłeś promować własną markę win. Piemont to region słynący z produkcji wina, czy ty i Di Maria próbowaliście jakichś dobrych roczników, które mógłbyś polecić?

Nie znam wielu, nie mogę porównać.

Jaki będzie niedzielny mecz?

Dla nas wszystkie mecze są ważne, te we Florencji i Paryżu były skomplikowane. To będzie trudny mecz u siebie z Salernitaną. Mamy nadzieję, że wypadniemy lepiej i wygramy, bo to jest najważniejsze.

Di Maria miał duży wpływ na twój transfer. Czy już poprosiłeś Di Marię, aby został kolejny rok?

Mam nadzieję, że zostanie. Już dwa razy mu mówiłem, że musi u nas zostać dodatkowy rok. Mam nadzieję, że uda mi się go skłonić do pozostania.

Jakie cele stawiasz sobie na ten rok?

Najpierw, aby dobrze radzić sobie w Juventusie. Wtedy, gdy przyjdzie czas, będę myślał o reprezentacji. Muszę się tu dobrze spisać, grać  i osiągnąć nasze cele, a potem będę myślał o reprezentacji.

 

Subscribe
Powiadom o
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Bad_Magick
21 dni temu

Trener prosił o piłki do przodu? Myślałem, że słynny już Ośmiokąt Allegriego to będzie nasza główna taktyka.

Chłopak ma papiery na granie. Podobała mi się jego zawziętość, widać że mu zależy. To może być piłkarz jakiego Maxowi brakowało od czasów MVP. Bo Loca to jeszcze lata nie będzie dobrym registą, a coraz bardziej mnie martwi, że nie będzie z niego piłkarza na poziomie, którego wymaga Juventus.

Dzięki za tłumaczenie, jak zwykle szacuneczek 🙂

SzeFu1897
21 dni temu
Reply to  Bad_Magick

Też mnie zastanawia jak powiedział,że trener go prosił… Bardziej jednak fakt jak mówią, że Salernitana…

OldLady
21 dni temu
Reply to  Bad_Magick

Słuszna uwaga co do Locatelliego. Jego gra jest poprawna i nic więcej. Teraz gdy uwolni go Paredes to musi wyjść na wyższy level.

Apo
Apo
21 dni temu
Reply to  OldLady

Locatelli musi mieć liczby, czas na jakieś konkrety z jego strony.

Davidoff
18 dni temu
Reply to  Bad_Magick

Z Manu nie będzie topa albo jeśli odpali to wszyscy będą w szoku ale czy Paredes robi więcej niż Artur ? 102 podania w meczu ok ale czy konstruktywne ? Bo ja widziałem taki take z obrońcami i zagrania nie dające zbyt wiele a z topowymi zespołami on musi błyszczeć- póki co się na to nie zanosi bo nie daje rady błysnąć z Salernitaną… także czy warto było oddawać Artura który technikę miał dobra, nie grał do przodu (ale Paredes też póki co tego nie robi) ale na ciężki sezon np na LM napewno byłby lepszy niż obecny makkeni czy… Czytaj więcej »

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi