Liga Mistrzów

einhard | 9 kwietnia 2019

Konferencja Ruganiego przed meczem z Ajaxem

Obecność Daniele Ruganiego na konferencji prasowej sugeruje, że zawodnik pojawi się w wyjściowej jedenastce, w której zastąpi kontuzjowanego Giorgio Chielliniego

Wszyscy wiemy, jak ważny jest Giorgio dla zespołu. Dołożę wszelkich starań, aby nikt nie musiał za nim zatęsknić.

Mam wielki entuzjazm, ponieważ jest to moment, o którym marzy się od dzieciństwa. Jestem bardzo podekscytowany, ponieważ jest to rodzaj wydarzenia, w którym naprawdę chcesz wziąć udział.

De Ligt?

Grałem przeciwko niemu na poziomie reprezentacyjnym, zawsze dobrze jest mieć mocnych kolegów w drużynie. Ajax ma wielu utalentowanych młodych zawodników i to naturalne, że wokół nich pojawia się tak wiele spekulacji transferowych.

Wiemy, że Ajax ma technikę, jakość i wytrzymałość fizyczną. Potrzebujemy solidnego występu, ale musimy też pamiętać, że ćwierćfinał rozstrzygają dwa spotkania. Ajax jest bardzo mocny w ataku, ale zdajemy sobie sprawę, że mogą zostać zranieni w obronie, więc spróbujemy użyć jutro tej wiedzy.

To bardzo ważny mecz dla mnie i dla klubu, ale mam nadzieję, że jest to dopiero punkt wyjścia, a nie kulminacja. Zamierzam udowodnić, że zasługuję na grę w takich spotkaniach.

Nowa umowa

To była wspólna decyzja obu strony. Latem pojawiały się różne plotki, ale cieszę się, że osiągnęliśmy porozumienie. Wiara we mnie sprawia, że jestem dumny i szczęśliwy.

Ronaldo

Cristiano wygląda tak samo, jak zawsze. Jest w dobrej formie. Jest dla nas bardzo ważnym graczem, ale to wiedzą wszyscy. Cieszymy się, że jutro będzie z nami.

Benatia odszedł w styczniu, ponieważ nie grał zbyt wiele. Czy Rugani podjął właściwą decyzję?

Jestem zadowolony z dokonanego wyboru. Jestem w zespole mistrzów i zdaję sobie sprawę, że trudno jest wywalczyć sobie miejsce, ale jest to warte dużo więcej niż granie gdziekolwiek indziej.

 

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi