Inne

maciejovsky | 2 września 2021

Konflikt kibiców z zarządem – ciąg dalszy

Zorganizowane grupy kibicowskie Juventusu od dłuższego czasu są w konflikcie z władzami klubu. Nic nie wskazuje na to, aby miał się zakończyć.

Grupa Viking wywiesiła dziś przed stadionem dwa transparenty skierowane do różnych adresatów.

Pierwszy z nich, skierowany do prezydenta Andrei Agnellego i Alberto Pairetto, który odpowiedzialny jest za finanse w zakresie działania Allianz Stadium, brzmiał następująco: Squadra distrutta e uno stadio salotto.. Agnelli e Pairetto disastro perfetto – Zniszczona drużyna i stadion zamieniony w salon.. Agnelli i Pairetto – perfekcyjna katastrofa.

Drugi, odnoszący się do zorganizowanego dopingu na stadionie, brzmiał: Ovunque tamburi e striscioni!! All’Allianz burattini e figure da coglioni – Wszędzie indziej bębny i flagi!! Na Allianz marionetki i figuranci.

Przed dwoma laty pojawił się felieton jednego ze stałych bywalców Allianz Stadium, który dzielił się swoimi przemyśleniami na temat polityki klubu: O konflikcie, czyli Curva Sud vs. klub.

Źródło: tuttosport.com

Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gryfel
Editor
10 miesięcy temu

Wszystko fajnie, ale jakby te grupy kibicowskie nie ściągały na władzę klubu prokuratury to może by były lepiej traktowane.

OldLady
10 miesięcy temu

Niestety nie udało się znaleźć równowagi między zorganizowanym dopingiem, a nie ściąganiem na klub kłopotów. Skutek tego mógł być w normalnym klubie oczywisty – pozbycie się zorganizowanych grup. Do czego ich samowola może doprowadzić to pokazuje przykład Wisły Kraków gdzie kibole robili co chcieli – przejmując nawet kontrolę nad obiektami klubu.

Władze klubu powinni jednak utworzyć w miejsce starych grup – nowe. Chętnych by pewnie nie brakło, a można by się odciąć w ten sposób od ludzi z wątpliwą reputacją i historią.

jacojaco/Kicek12345
10 miesięcy temu
Reply to  OldLady

Pewnie stare grupy kibicowskie próbowałyby zrobić krzywdę nowym grupom, bo tak, bo barwy klubowe 😀

Przejdź do paska narzędzi