Relacja

NR.17 | 27 listopada 2018

LM 18/19 (FG 5/6): Juventus 1-0 Valencia

22:50 Koniec! Juventus po trudnym spotkaniu, w którym nie wszystko funkcjonowało jak należy, koniec końców zatrzymuje 3 punkty w Turynie. Kolejny błysk nowej gwiazdy Mistrza Włoch – Cristiano Ronaldo dała Starej Damie 3 punkty. Portugalczyk świetnie zrobił sobie miejsce na lewej stronie pola karnego, po czym idealną piłkę wyłożył do Mario Mandzukicia. Chorwat dopełnił formalności. Valencia mimo, że piłkę do bramki wbiła, sędzia dostrzegł zagranie ręką Diaghaby’ego przez co bramka nie została uznana. Mimo wygranej Juventus nie zapewnił sobie pierwszego miejsca w grupie, gdyż w ostatnich minutach spotkanie swoje pozytywnie rozstrzygnął zespół Czerwonych Diabłów. Mistrz Włoch melduje się w 1/8 Ligi Mistrzów, a o miejscu w grupie zdecyduje ostatnia kolejka.

21:46 Przerwa. Juventus nie potrafi sforsować szczelnej defensywy Valencii, która dzisiejszego gra bardzo ostro. Piłkarze Bianconerich, gdy tylko znajdą odrobinę miejsca, marnują okazję poprzez sporą ilość niedokładnych podań, czy prostych błędów technicznych. Brakuje ruchu, który niezbędny będzie by przyśpieszyć grę w poszukiwaniu błędów obrony Nietoperzy. Na ławce szykują się już Costa oraz Cuadrado. Czekamy na zmianę oblicza meczu w drugich 45 minutach. Niesamowitą interwencją na koniec pierwszej połowy przy strzale Kondogbi popisał się Wojciech Szczęsny, odruchowo parując piłkę po strzale z bliskiej odległości po dośrodkowaniu z rzutu rożnego.

20:00 Już niebawem rozpocznie sie mecz Juventus – Valencia. Zwycięstwo dziś przybliży Bianconerich do awansu z pierwszego miejsca. Składy na ten mecz wyglądają następująco.

Juventus

Valencia

O wszystkich ważniejszych wydarzeniach w tym meczu będziemy jak zwykle informować na twitterze, facebooku oraz tutaj.