Zarząd

maciejovsky | 29 listopada 2022

Kto opuści zarząd Juventusu?

W poniedziałkowy wieczór pojawiła się szokująca wiadomość dotycząca rezygnacji zarządu Juventusu.

Kim więc jest dziesięciu członków zarządu, którzy opuszczają swoje stanowiska?

Oczywiście najbardziej rozpoznawalnym nazwiskiem jest prezydent, Andrea Agnelli, który przez 12 lat był sternikiem klubu. 46-latek przejął to stanowisko w maju 2010 roku po Jean-Claudzie Blancu i może być ostatnim z Agnellich, którzy stali na czele Juventusu.

Druga postać to wiceprezydent Pavel Nedved, piłkarz Juve w latach 2001-2009, a prywatnie przyjaciel Andrei Agnellego.

Trzecie nazwisko na liście to dyrektor generalny – Maurizio Arrivabene. Były dyrektor Ferrari dołączył do zarządu Starej Damy w 2021 roku i pomimo złożonej rezygnacji, przejściowo pozostanie na swoim stanowisku do czasu powołania nowych sterników klubu, jednak nie wyklucza się, że Arrivabene znajdzie miejsce w nowym zarządzie.

Według Sky Sport, pozostali członkowie zarządu to Laurence Debroux, który pełnił funkcję administratora, a także sześciu innych dyrektorów: Massiomo Della Ragione, Katryn Fink, Daniela Marilungo, Francesco Roncaglio, Giorgio Tacchio i Suzanne Heywood.

Źródło: juvefc.com

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
SzeFu1897
10 miesięcy temu

Umarł król niech żyje król.

jacojaco/Kicek12345
10 miesięcy temu

Poprzedni rok to był giga audyt, który pewnie pokazał, że wydajemy na piłkarzy tyle, aby bić się o finał LM, a nie o 4 miejsce w lidze i że bez kreatywnej księgowości nie potrafimy pozostać na szczycie, wiec potrzebne były zmiany. Teraz pewnie zacznie się zaciskanie pasa, w stylu Marotty.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi