Gracze Juve

einhard | 3 stycznia 2020

Kulusevski: Nie musiałem dwa razy się zastanawiać

Dejan Kulusevski udzielił swojego pierwszego wywiadu jako zawodnik Juventusu, w którym poruszył temat Maurizio Sarriego i przyznał, że uważa się za trequartistę.

Bardzo się cieszę, bo 2020 rok nie mógł zacząć się dla mnie lepiej – powiedział Szwed w rozmowie z JTV.

To ważny dzień dla mnie, moich przyjaciół, mojej rodziny i każdego, kto ze mną pracował.

Podczas wypożyczenia w Parmie 19-latek strzelił cztery bramki i zaliczył siedem asyst w 17 występach w Serie A. Czy woli zdobywać gole czy asystować?

Gram tylko po to, aby wygrywać. Więc jeśli stwierdzę, że lepszym wyjściem jest oddać strzał, to będę strzelał. Jeśli jednak zobaczę kolegę z drużyny, który jest w lepszej sytuacji ode mnie do zdobycia bramki, to z pewnością mu podam, bo gole i asysty się nie mają znaczenia. Liczy się tylko zwycięstwo.

Kulusevski gra obecnie jako skrzydłowy w systemie 4-3-3 stosowanym przez Roberto D’Aversę, więc jest w stanie dopasować się do obu schematów używanych obecnie przez Sarriego w Juve.

Sarri wykonał fantastyczną pracę w Napoli i Chelsea. Analizowałem jego styl gry i bardzo mi się podoba, ponieważ piłka jest bardzo szybko rozgrywana, zawsze z maksymalnie na dwa kontakty i wszyscy zawodnicy pomagają sobie nawzajem. Chcę się poprawić i myślę, że on sprawi, że tak się stanie.

Od samego początku moją pozycją była rola trequartisty. Miałem kilku różnych trenerów w Atalancie i Parmie, więc zmieniłem się i występowałem w kilku różnych rolach. Mogę być skrzydłowym, w zeszłym sezonie byłem mezzalą, więc mogę grać tam, gdzie chce trener, ale sam uważam się za trequartistę, grającego za napastnikami.

19-latek jest bardzo szczęśliwy, że dokończy sezon w Parmie, a do Juventusu przeniesie się latem.

Parma stała się dla mnie drugim domem. Jestem tu od sześciu miesięcy i czuję się jak w domu. Moi koledzy z drużyny codziennie mi pomagają. Trener również pomagał mi od pierwszego dnia i mam szczęście, że jest tu ktoś, kto we mnie wierzy.

Juventus jest jednym z największych klubów na świecie. Kiedy dzieciaki zaczynają grać w piłkę, chcą grać w Juve. Kiedy pojawiła się szansa na dołączenie do Starej Damy, nie zastanawiałem się dwa razy.

Co ciekawe, w pierwszym meczu Serie A w 2020 roku Parma zagra przeciwko jego byłemu klubowi Atalancie.

Mam wiadomość dla fanów Parmy: już myślę o poniedziałkowym spotkaniu i dam z siebie wszystko. Zrobię wszystko, aby wygrać i poprawić się, tak jak robiłem to przez ostatnie sześć miesięcy.

Z kolei fanów Juve mogę zapewnić, że kiedy przybędę tutaj w lipcu, dam z siebie wszystko, będę przychodził na treningi każdego dnia z zamiarem poprawy i chcę ich uszczęśliwić.

Źródło: juventus.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi