Gracze Juve

NR.17 | 6 kwietnia 2020

Kulusevski pożegnaniem dla Bernardeschiego

Według Gianluki Di Marzio Federico Bernardeschi opuści Juventus tego lata, gdyż jego miejsce ma zająć Dejan Kulusevski.

Były zawodnik Fiorentiny już zimą był bliski opuszczenia Turynu, gdy duże zainteresowanie zawodnikiem wykazywał Milan.

Włoch spadł w hierarchii Maurizio Sarriego, kiedy nie udało mu się odnaleźć w nowych rolach.

26-latek kosztował 40mln euro, kiedy przychodził latem 2017 z Florencji. Gigliati zarobią kolejne 10% z przyszłego transferu Bernardeschiego.

Juventus znalazł już jego zastępstwo. Jest nim młodziutki Dejan Kulusevski, którego kupiono zimą za 35mln euro.

19-letni Szwed pozostaje obecnie w Parmie, do której wypożyczony jest z Atalanty.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
5 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
OldLady
1 rok temu

Zajmie jego miejsca na ławce. O ile Bernę już dawno bym pożegnał, tak Kulusevski moim zdaniem przy takiej obsadzie z przodu – nie jest nam potrzebny. Gdyby odzyskać 30 milinów za Bernę , i zsumować to mamy 65 milinów do zainwestowania w środek pola.

clyde_1987_
1 rok temu

Nie ukrywam, że Bernardeschi jest moim ulubieńcem, ale mam też świadomość, że w tym sezonie najczęściej zawodził i trudno marzyć, żeby dostawał kolejne szanse. Podobno druga część przerwanych rozgrywek miała być ostatnią szansą dla reprezentanta Włoch, aby zaprezentować swoje umiejętności i ewentualnie przekonać szefów Juventusu do swojej osoby, ale z oczywistych względów stało się to niemożliwe. Pytanie czy Federico będzie chciał opuścić Turyn i jeżeli się na to zdecyduje, to w jakim kierunku podąży? Ciężko mi sobie wyobrazić, żeby któraś z ekip Serie A byłaby w stanie sprostać jego wymaganiom finansowym, dlatego też stawiałbym na ligę zagraniczną.

anavrin_
1 rok temu

Dla mnie transfer Bernardeschiego był uosobieniem polityki transferowej, której bardzo chciałem – ściąganie graczy młodych, ale już sporo potrafiących (Berna naprawdę rządził w Fiorentinie), do tego Włochów (ItalJuve, co nie było takie łatwe biorąc pod uwagę posuchę, jaka miała miejsce we Włoszech, jeśli chodzi o nowe talenty; teraz jest już lepiej) i ofensywnych. No i też Berna wydaje się ułożonym człowiekiem. Nie mam pojęcia, dlaczego nie wykorzystuje swojego potencjału. Obstawiam jakieś kwestie mentalne, bo Fede ma wyraźne problemy z podejmowaniem decyzji na boisku. Choć… Przecież w pierwszym sezonie, mając łatkę „młodego za 40 baniek” grał o wiele lepiej niż w… Czytaj więcej »

jacojaco/Kicek12345
1 rok temu

Ustawmy gościa na obronie lub bramce i kwiczmy, że jest leszczem…. dajmy mu zagrać na tym prawym skrzydle i wtedy oceniajmy jego przydatność. Podobnie było z Dybałskim rok temu,

OldLady
1 rok temu

No sorry, ale Berna był próbowany wszędzie gdzie to możliwe i wszędzie zawodził.

Przejdź do paska narzędzi