Inne

maciejovsky | 30 listopada 2022

La Stampa ujawnia rozmowę Cherubiniego z prawnikiem klubu

La Stampa ujawniła przechwyconą rozmowę telefoniczną między prawnikiem Juventusu, Cesare Gabasio, a dyrektorem sportowym, Federico Cherubinim, która dotyczyła potrzeby dokonania tzw. fałszywej transakcji w sytuacji ujawnienia tajnej umowy z Cristiano Ronaldo.

Raport szczegółowo opisuje, w jaki sposób Gabasio, który jest głównym prawnikiem Bianconerich, zadzwonił do Cherubiniego, aby omówić tajną umowę z Ronaldo, w ramach której Stara Dama zgodziła się zapłacić Portugalczykowi pod stołem, pomimo ogłoszenia, że płace zostały zamrożone na początku pandemii koronawirusa.

Tajna umowa z Ronaldo nie powinna zostać ujawniona, ponieważ jeśli tak się stanie, to skoczą nam do gardeł, począwszy od audytorów i wszystkich innych. A potem musimy dokonać fałszywej transakcji – powiedział Gabasio do Cherubiniego.

Dla prokuratury może to być wyraźny dowód na przeprowadzenie nielegalnych cięć kosztów we wczesnych etapach pandemii, kiedy płace piłkarzy zostały odroczone, aby poradzić sobie z finansowymi skutkami sytuacji.

Z kont klubu zniknęło ok. 30 mln euro, zmieniając bilanse finansowe i wynikającą z tego wartość netto na rynku.

Kara, jaka grozi Juventusowi, może wahać się od wysokiej grzywny, przez odjęcie punktów, po ewentualną degradację.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jacojaco/Kicek12345
1 rok temu

„Panie Krystianie, umowa o pracę jest dla takich tuzów, jak Rabiot. Dla Pana mamy umowę na czarno bez składek zdrowotnych” 😀

wojojuve
1 rok temu

W jaki niby sposób gazeta przechwyciła rozmowę telefoniczną między dyrektorem a prawnikiem? 😀 zmyślona historyjka i powinni pozwać za to gazetę.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi