Inne

maciejovsky | 29 listopada 2022

LaLiga domaga się sankcji na Juventus

LaLiga wystosowała oświadczenie, w którym domaga się natychmiastowych sankcji przeciwko Juventusowi.

W związku z rezygnacją wszystkich członków zarządu oraz potencjalnymi nieprawidłowościami księgowymi nałożenia sportowych sankcji na Juve domaga się… …Liga hiszpańska.

Oświadczenie LaLiga

Z uwagi na rezygnację zarządu Juventusu późnym poniedziałkiem 28 listopada, LaLiga domaga się natychmiastowego nałożenia sankcji na klub.

LaLiga złożyła oficjalną skargę przeciwko Juventusowi do UEFA w kwietniu 2022 r., zgłaszając naruszenia finansowego fair play, które badane są przez włoską Guardia di Finanza, czyli organ ścigania podlegający Ministrowi Gospodarki i Finansów Włoch oraz Prokuratora sądu w Turynie.

Konkretnie w skardze zarzuca się, że Juventus księgował transfery powyżej realnej wartości oraz zaniżał wydatki pracownicze, co skutkowało naruszeniem wymogów progu rentowności narzuconym przez UEFA. Dodatkowo w skardze zarzuca się, że Juventus zataił realny rachunek płac swoich piłkarzy.

W ten poniedziałek, w tym samym oświadczeniu ogłaszającym rezygnację zarządu, Juventus przyznaje się do nieprawidłowości w rachunkach finansowych, które miały na celu wprowadzenie w błąd m.in. finansowych władz UEFA fair play.

W ramach swojej kampanii promującej zrównoważony finansowo futbol w Europie, LaLiga kontynuuje rozpatrywanie skarg przeciwko Juventusowi i domaga się natychmiastowego nałożenia sankcji sportowych na klub przez odpowiednie władze.

LaLiga od dawna jest głównym orędownikiem wdrażania, stosowania i egzekwowania surowych zasad stabilności finansowej w piłce nożnej. W kwietniu tego roku LaLiga złożyła skargi dotyczące naruszeń finansowych zasad fair play wniesionych do UEFA przeciwko Juventusowi, Manchesterowi City i Paris Saint-Germain.

Rozgrywki hiszpańskie od blisko dekady stosują zasady tzw. kontroli ekonomicznej na prośbę klubów wchodzących w skład ligi. Stabilność finansowa ma kluczowe znaczenie dla ochrony biznesu w piłce nożnej.

Chrońmy naszą piłkę nożną.

Źródło: laliga.com

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
anavrin_
10 miesięcy temu

Zaczelo sie…

Choc trzeba przyznać, ze ludzie z LaLiga to upierdliwe chujki, czepiają sie wszystkich, ale nie widza siebie.

Rouge
10 miesięcy temu

a pipki z madrytu i barcelony mogą robić co im się podoba? stuknąć się w puste łby hiszpanie!

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi