Coppa Italia

maciejovsky | 19 stycznia 2022

Landucci: Odnajdujemy pewną spójność

Asystent Maxa Allegriego, Marco Landucci, zauważył właściwe podejście drużyny podczas meczu z Sampdorią.

Landucci po raz drugi w tym sezonie prowadził drużynę ze względu na zawieszenie Allegriego sięgające jeszcze spotkania z Atalantą w 2019 roku.

Udało nam się dobrze pokazać, co nie było łatwe przy tak małej liczbie osób na stadionie. Mieliśmy odpowiednie nastawienie, byliśmy w ogniu i bardzo ważne było, żeby przejść do następnej rundy, ponieważ Coppa Italia to wspaniały turniej. Wszyscy poradzili sobie dobrze.

Dybala? Radzi sobie bardzo dobrze, jesteśmy zadowoleni z jego występów. Przez ostatnie kilka meczów jest decydujący, tak jak zawsze być powinien. Niestety tracimy go czasem ze względu na kontuzje.

Długo będziemy bez Chiesy i to jemu dedykujemy zwycięstwo przed operacją kolana. Wróci silniejszy niż wcześniej. Czekamy na niego.

Mecz z Milanem? Nastawienie jest najważniejsze, bo pokazaliśmy kilkukrotnie, że nawet bez kluczowych graczy możemy osiągnąć odpowiednie wynik. Nie ma łatwych meczów, czego dowodem jest utrata punktów z teoretycznie słabszymi drużynami – Hellasem, Empoli czy Udinese.

Jedyne, co się liczy, to ciężka praca, nastawienie i pragnienie. Odnajdujemy teraz pewną spójność, ale musimy przemówić czynami, a nie słowami.

Milan to świetny zespół, będzie ciężko, ale pojedziemy tam i jak zawsze będziemy grać w naszą grę.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
OldLady
1 rok temu

Dotknął sedna sprawy – serie A wygrywa się regularnością. Gdybyśmy teraz doliczyli punkty głupio stracone to bylibyśmy w walce o mistrzostwo. Teraz zadanie mamy utrudnione bo musimy ograć i tych silnych. Kto wie, może mityczna wiosna Maxa przyjdzie? Już drużyna gra nieco lepiej i łapie pewną regularność.

pogon
1 rok temu

Idziemy w dobrym kierunku. Mimo znacznych osłabień, braku Chiesy, mizernej kadry, jakoś udało się zyskać pewną regularność. Od listopada w lidze przegraliśmy jeden mecz, wygraliśmy 8, 2 remisy. O mistrza nie zagramy, ale miejsce trzecie, a nawet drugie wydaje się w zasięgu. Jak zarząd dorzuci w styczniu Zakarie i kogoś sensownego do ataku to powinno być dobrze.

Przejdź do paska narzędzi