Serie A

einhard | 27 maja 2020

Lega Serie A nie zamierza ustąpić

Lega Serie A wydała oficjalne oświadczenie, w którym twardo obstaje za wznowieniem sezonu od 13 czerwca i wymaga respektowania kontraktów przez firmy, które posiadają prawa telewizyjne do rozgrywek ligowych.

Wszystkie 20 klubów z najwyższej klasy rozgrywkowej omawiało sytuację podczas wideokonferencji wczoraj po południu, a następnie wydało oświadczenie, które zasadniczo potwierdziło wszystko, o czym zadecydowano podczas ostatniego spotkania, które odbyło się 13 maja.

Oznacza to, że pierwotny harmonogram wznowienia sezonu Serie A od 13 czerwca pozostaje nienaruszony.

Jest bardzo prawdopodobne, że weekend przypadający na 13-14 czerwca zostanie wykorzystany do nadrobienia czterech zaległych spotkań 25 kolejki, które nie zostały rozegrane w marcu: Atalanta-Sassuolo, Inter-Sampdoria, Torino-Parma i Verona-Cagliari. Cały sezon powróciłby zatem na dobre tydzień później, czyli od 20 czerwca.

Ostateczna decyzja zostanie ogłoszona jednak dopiero w ten piątek, po czwartkowym spotkaniu ministra sportu, FIGC i Lega Serie A.

Kolejna część oświadczenia dotyczyła bitwy ze Sky Sport Italia i DAZN, które próbują wstrzymać ostatnią transze kwoty, którą powinny wypłacić klubom, wskazując na fakt, że od 10 marca nie było żadnych spotkań do pokazywania. Kluby pozostają mimo to stanowcze w żądaniu wypłat od Sky i DAZN i respektowaniu zawartych umów.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi