Prasa

einhard | 7 maja 2020

Lekarz Lazio: Nie bójmy się wznowić sezonu!

Szef sztabu medycznego Lazio twierdzi, że obawy związane z wznowieniem Serii A z powodu pandemii koronawirusa są całkowicie przesadzone.

Jestem absolutnie za wznowieniem sezonu, zwłaszcza po przebadaniu naszych zawodników – powiedział Ivo Pulcini w wywiadzie dla Sport Mediaset.

Uważam ich za wielkich entuzjastów i profesjonalistów. Izolacja drużyn w ciągu najbliższych tygodni jest, jak najbardziej możliwa do przeprowadzenia, choć może nie dla wszystkich klubów.

Torino ogłosiło wczoraj, że jeden z ich graczy uzyskał pozytywny wynik testu COVID-19, ale Pulcini twierdzi, że ryzyko jest bardzo niewielkie.

To wszystko jest całkowicie przesadzone. Jeśli zespół jest stale testowany, przestrzega zasad i porusza się w czystym otoczeniu, o czym w ogóle mówimy? Dlaczego powinniśmy uważać całkowicie zdrowych ludzi za chorych?

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
anavrin_
3 lat temu

Również jestem za wznowieniem – na razie – przygotowań zespołów. Pozwoli to po prostu ocenić sytuację. Jeśli treningi w izolowanych grupach, a później całym zespołem, przyczynią się do wzrostu zachorowań wśród piłkarzy, sztabu i szeregowych pracowników, sezon pozamiatany. Jednakże uderza mnie wręcz zero-jedynkowość sposobu rozumienia tego lekarza, o czym świadczy ostatnie zdanie w newsie. Przecież tutaj nie chodzi o to, że ludzi zdrowych uważa się za chorych, tylko o to, że nawet i zdrowi mogą przenosić wirusa. Dlatego wszystko stoi w miejscu. Niesamowita ignorancja, i to ze strony lekarza. Widać, że strasznie się w Rzymie napalili na ewentualne scudetto. Do… Czytaj więcej »

OldLady
3 lat temu
Reply to  anavrin_

Dokładnie. Facet sam sobie przeczy. Widać, że przemawia przez niego tylko wizja mistrza dla Lazio i kompromituje się jako lekarz. Ja to ogólnie jestem rozczarowany postawą Włochów. Co druga wypowiedź o tym wirusie i wznowieniu rozgrywek praktycznie nie ma sensu bo jest tak skrajnie radykalna, że obawiam się, że nie uda się wypracować kompromisu koniecznego do wznowienia rozgrywek. To miałoby jeszcze jeden przykry skutek – gdy w innych krajach się to uda – Niemcy na pewno ruszą – to Seria A nie dość, że sama straci to jeszcze odjadą jej ekonomicznie rywale – zwłaszcza Bundesliga, która zdaje się konkurować z… Czytaj więcej »

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi