Wywiad

Kurp | 23 września 2019

Lippi na temat Juve oraz rywalizacji z Interem

Były trener Bianconerich Marcello Lippi wypowiedział się przed mikrofonami Radio Sportiva na temat obecnej dyspozycji drużyny Juventusu oraz wskazał, w którym z włoskich trenerów upatruje swoje największe podobieństwo. 

Bez wątpienia z Sarrim zobaczymy zupełnie inne Juve. Zauważyłem, że Bianconeri nie tracą cech, dzięki którym zdążyli już tyle wygrać. Nie jest łatwo w tak krótkim czasie sprawić, aby drużyna grała perfekcyjnie. Nawet jeśli dotychczas wygrała 8 mistrzostw kraju z rzędu pod przewodnictwem innego trenera.

Włoch skomentował również rywalizację między Maurizio Sarrim a Antonio Conte.

Maurizio ma do dyspozycji drużynę o specjalnej charakterystyce, złożoną ze zwycięzców i to jest najważniejsze. Inter? Conte sprawił, że idą jak burza. Na razie wygrywa wszystko w lidze i wyciąga ze swojej drużyny maksimum. Nerazzurri mogą powalczyć z Napoli i Juve. W poprzednich latach Inter nie sprawiał takiego wrażenia, ale w tym roku jest inaczej. Mediolańczycy mają kompletną drużynę i mocną ławkę rezerwowych.

Marcello Lippi wyjawił też, który ze szkoleniowców charakteryzuje się największym podobieństwem do niego.

Widzę dużo analogii do Massimiliano Allegriego. Obaj osiągaliśmy największe sukcesy podobnym wieku. Zauważam też inne aspekty, jak choćby zmiana taktyki, gdy coś nie idzie w trakcie rozgrywki. Nie zapominajmy też, że obaj jesteśmy Toskańczykami – zakończył Lippi.

 

źródło: ilbianconero.com

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Gryfel
Admin
4 lat temu

Nie pierwszy raz Inter ma super start, zobaczymy na ile starczy paliwa.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi