Inne

maciejovsky | 21 kwietnia 2021

LIVE [13:50]: Zamieszanie ws. Superligi, oświadczenie Juve

Zapraszamy do śledzenia relacji, gdzie będziemy publikować świeże, ale krótkie informacje pojawiające się w zagranicznych mediach dotyczące zamieszania związanego z Superligą. Wiadomości, które będą kluczowe dla sprawy, znajdziecie również w oddzielnych newsach.

[13:50] Juventus opublikował oświadczenie w związku z ostatnimi wydarzeniami (dostępne na stronie głównej). 

[13:25] AC Milan również rezygnuje z udziału w Superlidze.

[12:30] Atletico Madryt i Inter oficjalnie opuszczają projekt Superligi. Zostało czterech na „placu boju”.

[11:23] Andrea Agnelli potwierdza w rozmowie z Reuters, że projekt nie może być kontynuowany.

[11:13] Hiszpańskie media donoszą, że w 2024 roku po reformie Ligi Mistrzów, dwa miejsca w rozgrywkach mają być przeznaczone dla zespołów z najwyższym współczynnikiem punktowym w rankingu, a które nie zajęły miejsca premiowanego awansem w Champions League poprzez swoją ligę krajową.

[10:19] Superliga wydała oficjalne oświadczenie, które można przeczytać tutaj.

[7:58] Fabrizio Romano podaje, że wywiad przeprowadzony z Agnellim przez La Repubblica miał miejsce jeszcze przed deklaracjami wycofania się z projektu klubów angielskich.

[7:10] „W obecnym stanie rzeczy projekt Superligi nie jest już uważany za interesujący dla Interu” – miała powiedzieć anonimowa osoba spośród władz Interu w rozmowie z agencją informacyjną ANSA.

[6:59] „Między klubami zawarty został pakt krwi, idziemy naprzód. Ten projekt ma 100% szans powodzenia” – zapewnił Andrea Agnelli w rozmowie z La Repubblica.

[2:08] Również Sky Sports potwierdza, że Inter nie zagra w Superlidze, a oba kluby z Mediolanu mają wydać za dnia stosowne oświadczenia.

[2:05] Josep Pedrerol, hiszpański dziennikarz, sugeruje, że Superliga pozwie angielskie kluby za odejście.

[1:23] Fabrizio Romano uważa, że zespół prawników pracuje nad zatrzymaniem procedur tworzących Superligę, jednak czeka na stanowisko włoskich i hiszpańskich klubów, jednak najprawdopodobniej cały projekt zostanie ostatecznie zawieszony.

[1:13] New York Times poinformował, że Inter także rezygnuje z Superligi.

[00:20] Florentino Perez miał późnym wieczorem udzielić wywiadu dla hiszpańskiego radia, ale pojawiły się raporty, że wycofał się z rozmowy.

[00:13] Milan również wycofuje się z Superligi – donosi David Orstein (The Athletic).

[00:10] Mundo Deportivo podaje kolejne informacje: UEFA zaoferowała gigantyczne pieniądze angielskim klubom w zamian za wycofanie się z Superligi. Taka sama oferta nie została przedstawiona zespołom hiszpańskim, które postrzegane są jako wrogowie europejskich stowarzyszeń piłkarskich.

[00:07] Sky Sports informuje, że projekt utworzenia Superligi ma zostać zawieszony.

[00:05] Angielskie kluby podały oficjalne komunikaty o rezygnacji z tworzenia projektu Superligi.

[00:01] Mundo Deportivo donosi, iż hiszpańskie kluby są zainteresowane tworzeniem nowego projektu.

[00:00] Fabrizio Romano i Sky Sports poinformowały, że wszystkie angielskie kluby zrezygnowały ze startu w Superlidze.

Subscribe
Powiadom o
44 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Aldo
3 lat temu

Perez z Agnellim zaorani. Ciężko o lepszy finał całej historii.

roberto_999
3 lat temu
Reply to  Aldo

Przecież Agnielli to prezez Juve. Nie ma się z czego cieszysz. Cieszyć możemy się z orania Interu. Albo o tym nie wiesz albo sympatyzujesz Chinterowi, [dalsza cześć komentarza usunięta przez administrację]

Przypominamy o podstawowych zasadach kultury – administracja

Last edited 3 lat temu by Newsio
Aldo
3 lat temu
Reply to  roberto_999

Daruj sobie.

Kriksos
3 lat temu
Reply to  roberto_999

To pewnie jakiś interista.

Aldo
3 lat temu
Reply to  Kriksos

Dopuszczasz do świadomości fakt, że są ludzie, którzy ślepo nie przyklaskują każdemu ruchowi Agnelliego i mogą mieć inne zdanie?

roberto_999
3 lat temu
Reply to  Aldo

Zasady tutaj są takie, że w niekulturalny sposób jako kibice Juve (czyli ja i Ty) możemy wypowiadać się o Zhangu no bo on reprezentuje Inter.

W przypadku gdy ktoś nie popiera działań Agnelliego to powinien to wyrazić w kulturalny sposób.

Milan, Inter i Juve są mocno zadłużone. Superliga dawałaby szanse na znaczną poprawę finansów uczestników Superligi. Skoro nie ma Superligi to wszystkie te trzy włoskie kluby jakoś będą musiały to przeżyć.

OldLady
3 lat temu

Tylko jedność ratowała ten projekt. Teraz już upadł.

kacperos122
3 lat temu

życzę wszystkim tym dzielnym kibicom dy***ia ich w d**e do końca ich żywota liczę że Juventus real barca psg city będą cały czas wygrywać ligi i tą śmieszną ligę mistrzów ale na szczęście dla nich przepięknie walczącą atalanta czy inna turecka drużyna będzie marnować czas tzn walczyć o to by się skompromitować w 1/16 na szczęście od sezonu 2024 w lm będzie jeszcze więcej drużyn i jeszcze większe szanse na co najwyżej zarażenie się malarią

Leon
Leon
3 lat temu
Reply to  kacperos122

Co jest złęgo w Atalancie?

clyde_1987_
3 lat temu

Agnelli oszukał Cerafina, namówił Anglików do przystąpienia, ci na to przystali po czym…zdradzili Agnellego ku uciesze Serafina. Tragikomedia.

domo75
3 lat temu

Andrea zagral va bnaque I przegrał…. Szkoda bo zanosili się świetlana przyszłość a tak będzie tylko gorzej. niestety ale na jakiś czas musimy odłożyć marzenia o wielkich triumfach czy to w seriaA czy tym bardziej w CHL…..

Halupa
3 lat temu

Ale KWAS!

pogon
3 lat temu

UEFA tradycyjnie, zagrała przekupstwem. I to pod płaszczykiem frazesów o ,,równości” i ,,solidarności”. Czyli angielskie kluby będą miały więcej kasy w LM kosztem innych? Fajna ta idea UEFA

Last edited 3 lat temu by pogon
damek86
3 lat temu

Jak pokazuje nasza historia, Anglikom nie można ufać, bo zawsze Cię wydymają.
A tak wracając do meritum, to może sam format Superligi nie jest idealny, to jest/byłby dobrym sposobem na reformę piłki, która przez UEFA i FIFA jest ciągle niszczona.
Jeśli potwierdzą się informacje o tym, że kluby angielskie dostaną kasę za wycofanie się z Superligi od Ceferina, to „gratulacje” dla nich, ich kibiców i dla UEFA za „moralne” zwycięstwo.

anavrin_
3 lat temu

Kilka konkluzji odnośnie do mających miejsce wydarzeń: Po pierwsze, abstrahując od oceny samego projektu, należy uznać, że kluby, które się wycofały, są po prostu niepoważnymi partnerami biznesowymi, a stosując żargon polityczny/internetowy – miękiszonami, miękkimi fajami. Po cholerę przystępowały do projektu, skoro uciekają przy pierwszej możliwej przeszkodzie? W tym kontekście, Perez, Agnelli, Woodward przynajmniej pokazali, że są odpowiedzialni za to co robią. Dobra, pomysł nie wypalił, ale nie uciekają jak szczury z tonącego okrętu. Oczywiście, opinia publiczna uzna ich za nieudaczników, ale ja zastanowiłbym się, kto rzeczywiście nim jest. Po drugie, czy upadek SL to rzeczywiście dobra wiadomość? Nie byłem jej… Czytaj więcej »

OldLady
3 lat temu
Reply to  anavrin_

Można było zakładać różne wersje zdarzeń, że ktoś się wycofa, ktoś przyłączy, ale przez angielskich miękiszonów, projekt nie osiągnął nawet swojego minimalnego celu jakim było wywarcie presji na Uefie. Przecież to była idealna pozycja negocjacyjna do zmian w LM jakich oczekiwano – coś niesamowitego, że tego nie wykorzystano. Wszystkie strony mogły ogłosić sukces. To trochę jak w polityce gdzie „wprowadza się kozę na salony”, a później bohatersko ją wyprowadza.

Przy czym obawa powstania SL mogła dalej wisieć nad Uefą – jako element presji. Pozostałe kluby powinny projekt odwołać i pozywać Anglików bo to z ich winy projekt upadł.

anavrin_
3 lat temu
Reply to  OldLady

Właśnie tak, można było choćby spróbować skruszyć beton. Zmienić cokolwiek, a tak to kluby poddały się UEFA i jej rządom. To jest szkodliwe, monopol na władze zawsze jest szkodliwy.

anavrin_
3 lat temu
Reply to  anavrin_

I po czwarte, bardzo zaskoczyło mnie, jak bardzo ludzie nie zrozumieli idei SL i jak bardzo nie rozumieją istniejących mechanizmów obecnych w piłce nożnej. Co więcej, nie rozumieją tego ludzie futbolu (Rossi, de Zerbi). Nagle piłka stała się tylko dla bogatych, zamknięta dla tych na niższych szczeblach, dla tych którzy marzą, niedostępna dla mniejszych, nie dla kibiców. Obudźmy się, przecież niczego z tego, o czym nierozumiejący (ale się wypowiadający) domorośli eksperci mówili, SL by nie zmieniła. Nie mogła by zmienić, bo tak już jest obecnie. Nie mam pojęcia, jak to możliwe, że w jakiś masowy sposób zapomniano o tym wszystkim… Czytaj więcej »

Gryfel
Admin
3 lat temu
Reply to  anavrin_

Powiem tak, miałem osobistą nieprzyjemność brać udział w medialnej wojnie przy okazji rozłamu projektu non profit. Dla mnie zaskakującym jest jak wielu ludzi poddaje się maniupulacji, gdy kłamstwa podawane są przez osobę medialną, vs prawda mówiona przez noname. Jeszcze większym zaskoczeniem było dla mnie, że pseudodziennikarze są tak mało dociekliwi. Duże portale prasowe po prostu copy/pastowały gotowe artykuły podane im na tacy przez drugą stronę, bez jakiegokoliwek kontaktu z drugą stroną i weryfikacji faktów. Uważam, że UEFA nadal ma dużo większe wpływy w mediach, w których większość ma wykupione długoletnie kontrakty z LM i bezlitośnie to wykorzystała. Dużo też dały… Czytaj więcej »

Last edited 3 lat temu by Gryfel
anavrin_
3 lat temu
Reply to  Gryfel

Owszem, te wydarzenia sporo uczą nas o społeczeństwie. Ludzie są hipokrytami i się tym obnoszą. Wielu ludzi łyka słowa tych po których stronie są (często z przyzwyczajenia) jak pelikany i nie dążą do ujrzenia obu stron konfliktu. Gorzej dla nich (choć są z reguły nieświadomi lub nie chcą być świadomi), jeśli łykają słowa wspomnianych hipokrytów. Dalej, ludzie są po prostu leniwi i nie chce im się rozmawiać, zwłaszcza z poszanowaniem innych, czego nawet na tej stronie doświadczyliśmy. Nie mają wiedzy na temat procesów rządzących współczesnym światem i im to nie przeszkadza (tego nie kumam chyba najbardziej). Potwierdza się też stara… Czytaj więcej »

clyde_1987_
3 lat temu
Reply to  anavrin_

Na Superligę patrzyłem z dystansem, miałem świadomość, że to projekt wręcz paskudny pod względem moralnym, ale jednocześnie miałem dosyć UEFy, a ponadto widząc Agnellego wśród głównym graczy SL uznałem, że należy trzymać kciuki za ten projekt, choćby ze względu na dobro Juventusu. Wierzyłem w powodzenie i w najczarniejszych myślach nie przypuszczałem, że skończy się błyskawiczną katastrofą. Niemniej, jeszcze na chwilę przed dezercją Anglików wyraziłem mały niepokój pod newsem dotyczącym De Zerbiego i jego niechęci do SL.

PrzybocznyCzarnoksieznika
PrzybocznyCzarnoksieznika
3 lat temu

Agnelli totalnie skompromitowany – czas na dymisję.

roberto_999
3 lat temu

Ja będę głosował za pozostawieniem go na stanowisku.

Juve86
3 lat temu

Wypowiadam się bardzo sporadycznie, ale teraz coś napisze 🙂 Śmierdzi mi to wszytko i to bardzo. Nikt mi nie powie, że projekt SL był wymyślony na prędce i przez to jest teraz takie zamieszanie. Przecież większość z tych klubów musiała być od dawna wtajemniczona. Takich zagrań nie robi się z dnia na dzień bo ktoś stwierdził, że odkrył nową Amerykę. Przecież to wszytko musiało być od dawna prześwietlane przez prawników, ekspertów i samych właścicieli klubów. Nie wierzę, że kluby nie były świadome ucisku jaki na nich spadnie od strony UEFA oraz kibiców jak i całego środowiska piłkarskiego. Na bank mieli… Czytaj więcej »

tItOveN
Admin
3 lat temu
Reply to  Juve86

Zgadzam sie z Tobą. Od wczoraj się zastanawiam, jak to możliwe, że wszystko wysypało się tak szybko po latach przygotowań, rozmów, analiz. Musiało się cos grubego wydarzyć za kulisami. Dla mnie najprawdopodobniejszym scenariuszem jest to, że wydarzyło się coś nieprzewidywalnego, co postawiło znak zapytania nad całym projektem (np. odmowa kolejnych klubów – bo miało być 15, a nie 12), stąd ta szybka ucieczka i umywanie rąk. Naprawdę ciężko to ogarnąć, bo nawet jeśli UEFA miała np. jakieś haki na dane kluby, to nie przekalkulowano tego? Inny wariant – może UEFA dogadała się z Anglikami (czyt. $$$$$), żeby osłabić spójność/jedność projektu?… Czytaj więcej »

Juve86
3 lat temu
Reply to  tItOveN

Haki jakieś na bank mają i na bank też je brano bod uwagę. Mnie w tym wszystkim najbardziej właśnie ciekawi jedno… 12 klubów, jednym wspólnym palcem nacisnęło w poniedziałek przycisk odpalający bobmbe atomowa… A po dwóch dniach, niektóre z nich stwierdziły co? Przepraszamy za cały syf ale to nie my to wymyśliliśmy, tylko tamci? Bardziej to wygląda na krecia robotę. Uzgadniali wszytko, wybrali ludzi którzy będą twarzami tej rewolucji, po czym przeprosili i oparach smrodu, wyszli jak zwycięskie i chwalebne anioły. Teraz UEFA robi z nich cudowne drużyny, które jednak dbają o kibiców, sport i historie. Przy czym dają im… Czytaj więcej »

Nano
3 lat temu
Reply to  Juve86

Mam podobne przemyślenia.. Jest coś, o czym nie wiemy i oby wypłynęło jeśli już robi się taki bałagan. Daj sobie spokój z tym pouczaniem dzieciaków. Forum upada z prędkością upadania ESL, a ja wysiadam z tego pociągu niespełnionej gimnazjady ze słabym życiem. Wchodziłem tutaj, żeby podyskutować z normalnymi ludźmi, czasem uszczypliwymi ale zawsze na jakimś poziomie. Forum było przyjemnością i odskocznią. Ale już nie jest. Byłem od początku i wystarczy bo sytuacja robi się chora, a admini problemu nie widzą. Dzięki chłopaki za fajne doświadczenie obcowania z Wami, człowiek uczy się całe życie, a tylko krowa nie zmienia zdania. Szanujcie… Czytaj więcej »

OldLady
3 lat temu
Reply to  Nano

Nie opowiadaj i nie idź. Utwórzmy swoją Superligę komentatorów CheJuve. Będę założycielem – jacyś chętni do partycypowania?

tItOveN
Admin
3 lat temu
Reply to  OldLady

Przy okazji tego – generalnie pojawiło się zjawisko, na jakie nigdy nie narzekaliśmy, tj. dość spora liczba komentarzy pod newsami i wytrwałość niektórych „nowych” userów, którzy nie do końca pragną wyłącznie rzeczowo rozmawiać o bieżących sprawach, a wolą się skupić na prowokowaniu, wbijaniu szpilek itd.

Ponieważ Che to nie żadna demokracja, tylko system totalitarny, zastanowimy się z kolegami adminami czy nie podejść restrykcyjnej do kwestii użytkowników, którzy, ogólnie rzecz ujmując, psują atmosferę. 😉

Juve86
3 lat temu
Reply to  tItOveN

Też macie ciężki temat do ugryzienia … Z jednej strony trolle robią ruch w komentarzach… Z drugiej strony psują atmosferę.
Co wybierzecie? Piękno i czystość czy mamonę 😂😂
Żart… Chociaż niektórzy tutaj naprawdę przesadzają.
Na SoloJuve wchodziłem poczytać opinie ludzi, którzy mają coś do powiedzenia chociaż praktycznie sam nic nie pisałem I nie pisze, bo nie mam nic mądrego do obwieszczania 😁
Tutaj popularność wzrosła a co za tym idzie fala ludzi nie zawsze dobrze nastawionych.
Pozdrawiam i do zobaczenia może za rok jak znowu coś napisze 🖐️

Gryfel
Admin
3 lat temu
Reply to  Juve86

Wiesz tu też nie chodzi o mamonę, ale o samą wolność wypowiedzi i trudność wytoczenia linii gdzie zaczyna się trolling, a gdzie kończy się niefortunność wypowiedzi.
Ktoś ma prawo nie lubić Dybali, Pirlo czy Angelliego i szukać okazji, aby to niezadowolenie pokazać przy każdej możliwej okazji. Czy to już sprawia, że trzeba takim ludziom kneblować usta?
Mogą tu też być użytkowinicy, którzy nawet nie lubią Juventusu, ale czy to powinno ich wykluczać ze społeczności?

pogon
3 lat temu
Reply to  Gryfel

Totalnym bezsensem jest wchodzenie na stronę kibiców Juve, logowanie się tutaj i pisanie komentarzy, gdy takim kibicem się nie jest. Są przecież portale zrzeszające ogólnie kibiców lub kibiców drużyn z Serie A. Tam sobie mogą podyskutować o tym kto kogo lubi. Tutaj oczekuję, że będą się wypowiadali tylko kibice Juve. Nie chce mi się czytać gościa z Interu, jak chcę się pośmiać to wchodzę sobie na takie strony, żeby poczytać o ,,Rubentusie” . Zazwyczaj jednak odmawiam sobie tej wątpliwej przyjemności. No i to implikuje wniosek, że nie chcę też czytać ordynarnych wyzwisk w kierunku klubu i osób z nim związanych.… Czytaj więcej »

Last edited 3 lat temu by pogon
OldLady
3 lat temu
Reply to  pogon

Dokładnie jest tego stanowczo za dużo. Wypisywanie na Agnelliego, że jest przegrywem to jest już patologia i nie mieści się w ramach wolności słowa. Opcje są dwie, albo ostra ingerencja w przy tego typu zagrywkach i kasowanie komentarzy i bany, albo przejście nad takim komentarzem do porządku dziennego i brak reakcji. To drugie jest niewykonalne bo nikt nie da by klubem pomiatać. Trzeba wprowadzić jakiś system eliminacji takich userów. Proponuję by admin oznaczał taki komentarz a grupa np 5 innych userów decyduje w głosowaniu czy go banować za taki komentarz. Przy czym grupa decydują będzie kadencyjna. Tym samym bedzie quasi… Czytaj więcej »

luque10
3 lat temu
Reply to  OldLady

Ja proponuję, by taki komentarz został ukryty po odpowiedniej ilości minusów. Nie jestem za banowaniem, nawet ludzi którzy niekoniecznie potrafią się wypowiedzieć.

OldLady
3 lat temu
Reply to  luque10

Taki system jest na joemonster.org też jest ciekawy. Ja wolałbym jednak czasowy ban bo to jest kara największa dla trolli, że nikt ich nie czyta. Czyści to też forum z bełkotu.

Juve86
3 lat temu
Reply to  Gryfel

Zdaje sobie sprawę z trudności jakie za tym idą.
Sam nie jestem osobą, która mogła by jakoś podpowiedzieć i dać złoty środek.
Moge jedynie zacytować klasyka: „Krystian próbuj” 😅
Tak więc, Admini próbujcie…
Pozdro.

clyde_1987_
3 lat temu

Pomimo faktu, iż Agnelli wypowiedział swoje słowa przed odejściem obu mediolańskich ekip, to jego słowa i tak brzmią niepokojąco. Idiotyczny upór, to najgorsze na co może się zdecydować nasz prezydent. Chyba, że chcemy, żeby dla Juventusu to się zakończyło jakąś gigantyczną katastrofą. Już dziś ponieśliśmy straty wizerunkowe, słabo stoimy pod względem finansowym i beznadziejnie w kontekście sportowym.

damek86
3 lat temu
Reply to  clyde_1987_

Nie wiem, jak to sobie wyobrażasz, że druga twarz tego projektu po Perezie, ma się wycofać? Niestety mleko się rozlało i trzeba próbować ratować ten projekt, wprowadzić pewne zmiany. Najgorszą opcją byłoby teraz porzucić to wszystko. Może trzeba tą Superligę stworzyć z dwóch lig. Przykładowo Złota i Srebna, po 20 zespołów. Spadki i awanse między innymi. Już by to inaczej wyglądało.

Newsio
Admin
3 lat temu
Reply to  damek86

W tej chwili nie ma szans żeby SuperLiga ruszyła z planowanym pierwotnie rozmachem marketingowo-finansowym. Średnie kluby wcale się nie paliły do dołączenie, Brytyjczycy poczuli zapach $ od UEFA i wyszli z projektu po 2 dobach.

Uparte ciągnięcie tego w kilka zespołów to jest obecnie najgorsze co Agnelli i Perez mogliby zrobić.

Gryfel
Admin
3 lat temu
Reply to  Newsio

Oświadczenie w Superligi daje jasno do myślenia. Nie udało się, ale problem jest i będziemy pracować nad jego rozwiązaniem.

Newsio
Admin
3 lat temu
Reply to  Gryfel

Pracować nad rozwiązaniem = próbować przekonać jak najwięcej topowych klubów do projektu. Bez tego nie ma to najmniejszego sensu.

A to przekonanie może teraz sporo czasu zajać i w związku z działaniami uefa może być przez długi czas niemożliwe.

clyde_1987_
3 lat temu
Reply to  damek86

Daj spokój.

AlexThePiero
3 lat temu

Uefa w ramach solidarności, piękna futbolu, romantycznych historii zapłaciła angolom za odejście z SL, luzują FFP dla PSG i City, orają małe kluby nową formułą CL. Pytania? SL mogła uratować piłkę, a tak idziemy na dno. W zasadzie z młodych ludzi u mnie na osiedlu jeśli ktoś ogląda piłkę to mówimy tu o meczach fify. Takie Utd dla nich to klub, który za ich życia wygrał LE, Milan. Chwila, co to Milan? Jeśli chcemy rozmawiać o różnicach to Andrea podsumował to najlepiej. Niech wyrzucą Inter, Milan i nas z Serie A. Przez 30 kilka lat nadal będziemy najbardziej utytułowaną drużyną… Czytaj więcej »

El_Caballo_De_Herrero_Magico

No to mamy smutny koniec mokrych snów o hajsie, splendorze i sławie. Darmowy awans do elitarnych rozgrywek o nazwie Superliga poszedł w niepamięć. Teraz trzeba się skupić na dzisiejszym meczu z Parmą żeby nie zaliczyć kompromitacji bo awansu do Ligi Mistrzów nikt nam za darmo nie da.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi