Liga Mistrzów

einhard | 13 marca 2019

LM: Jeden mecz – ogromne zyski

Juventus we wtorek pokonał Atletico Madryt w Lidze Mistrzów, a dzisiaj klub podał, że osiągnięty został rekordowy wpływ z biletów, wynoszący 5,5 mln euro.

Poprzedni rekord wynosił niecałe 5 mln euro i padł również w tym sezonie – podczas przegranego spotkania 1:2 z Manchesterem United.

Na wysokość zebranej sumy z pewnością wpływ miała waga spotkania, ale również fakt, że kibice z Curva Sud zawiesili bojkot przeciwko rosnącym cenom biletów.

Wszystkie wejściówki przeznaczone dla kibiców Juve zostały wyprzedane, a również sektor Atletico był blisko wypełnienia się po brzegi, gdyż pojawiło się aż 1690 kibiców gości. Ponadto na kilka dni przed spotkaniem o pojawieniu się na stadionie informowali chociażby Patrice Evra, Ciro Ferrara i burmistrz Turynu – Chiara Appendino. Na spotkaniu obecnych było także około 300 akredytowanych dziennikarzy z całego świata.

Ponadto wynik spotkania miał spory wpływ na giełdę. W środę zaraz po otwarciu Borsa Italiana akcje Juve skoczyły do 1,58 €. Był to wzrost aż o 24% w stosunku do 1,22 €, które widniało po zamknięciu giełdy poprzedniego wieczoru.

Hattrick ustrzelony przez Cristiano Ronaldo wprowadził Juventus do ćwierćfinału Ligi Mistrzów, co zapewniło Starej Damie przynajmniej 10,5 mln euro zysków od UEFA.

 

źródło: twitter.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi