Transfery

Hu Kers | 16 lipca 2023

Lukaku zastąpi Vlahovicia, który wyląduje w Paryżu?

Ostatnie dni przyniosły nam niesłychane zwroty akcji, w których główną rolę gra Romelu Lukaku.

Belg, o którego od tygodni stara się Inter może finalnie wylądować w Stolicy Piemontu, zastępując Dusana Vlahovicia, będącego w kręgu zainteresowania PSG.

Nerrazzuri osiągnęli porozumienie z The Blues na kwotę 35 mln z opcją na dodatkowe 5 mln € za transfer napastnika do Mediolanu. W ostatniej jednak chwili, transakcja nie została sfinalizowana z powodu braku kontaktu z otoczeniem zawodnika.

Niedługo później wyciekać zaczęły informacje o porozumieniu pomiędzy Lukaku, a Juventusem oraz o korzystniejszej ofercie dla samego angielskiego klubu. Stara Dama zaoferowała tę samą kwotę 40 mln, jednak tylko 2,5 mln ujęta jest jako zmienne, co dla Chelsea oznacza 37,5 mln € przychodu.

Zgodnie z dzisiejszą prasą zawodnik Chelsea w Turynie liczyć może na 3-letni kontrakt o wartości 8 mln €, który objęty zostanie dekretem wzrostu, obniżając całkowite koszty utrzymania Belga w drużynie Juve.

Serb z kolei we Francji podpisać ma pięcioletni kontrakt o wartości 9 mln euro rocznie, który może osiągnąć 11 mln euro rocznie z bonusami. Oczekuje się, że porozumienie między Juventusem a PSG wyniesie ponad 80 milionów euro, z bonusami mogące osiągnąć nawet 90 mln €.

Prócz Lukaku, po raz kolejny w prasie pojawiają się nazwiska Alvaro Moraty, Gianluki Scamacci, czy Jonathana Davida.

Subscribe
Powiadom o
8 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
janusz
8 miesięcy temu

Juventus to klub który od dłuższego czasu przestał się szanować.

OldLady
8 miesięcy temu

Sprzedanie Vlaho za 90 milionów to byłby majstersztyk. Nie wiem czy on połowę z tego jest wart. Zastąpienie go jednak 30 letnim Lukaku, wzbudza we mnie mieszane uczucia. Z drugiej strony rynek jest malutenki do tego Araby zepsuli go do końca.

AlexDP
8 miesięcy temu

Za rok z taką grą jak ostatnio Vlahović będzie wart max 30 mln. To jest dobry moment na sprzedaż, póki szejkowie nie zauważą, że gość nie umie przyjąć piłki. Nazwiska na zastępstwo nie są zbyt ciekawe, aczkolwiek David to interesujący zawodnik.

andi
8 miesięcy temu

Dla tego niedojdy na ławce, Lukaku to lepszy pomysł (ale czy trafniejszy niż obrońca lub defensywny pomocnik) od Vlaho, bo jest mocniejszy fizycznie i może nieco dłużej wytrzyma, mając na plecach 2-3 obrońców. Pytanie brzmi, czy na tyle długo, aby dobiegli partnerzy z głębokiej defensywy, aby mógł komuś odegrać. Jest to jednak gracz na być może 2 lata, bo pod Allegrim nawet najzdrowsze okazy padają (a on do nich przecież nie należy), to następne pytanie brzmi czy bardziej na nim nie skorzysta JMedical niż drużyna. No cóż sprzedać gracza 23 letniego za 30, zyskując być może jakieś 20 ml, to… Czytaj więcej »

Dido
8 miesięcy temu

Jak do Juve dołączą kessie i lukaku to czarno to widzę bo zamiast stawiać na uzdolnioną młodzież to klub który stał się przeciętnym sredniakiem stawia na przechodzone szroty…

Szymon82juve
8 miesięcy temu

Nie no idzie nowe😂. Wzmocnienia że klękajcie narody.

Conti 10
8 miesięcy temu

Jak mamy tak mądry i wspaniały zarząd to niech w ostateczności PSG daje za Vlahovica – Donnarumę i Veratiego do tego dokupić Lukaku i może to jakoś przeboleję. Nie sprzedawać absolutnie Chiesy to będzie drugi Del Piero!

Argentino
8 miesięcy temu

Metrykalnie jest to katastrofa.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi