Gracze Juve

tItOveN | 25 kwietnia 2020

Manchester City ponownie zgłosi się po Bonucciego

Manchester City ponownie spróbuje sięgnąć po Leonardo Bonucciego, jednak stoper nie zamierza zmieniać środowiska – twierdzi Romeo Agresti. 

Według reportera redakcji Goal Italia, aktualni mistrzowie Anglii podejmą kolejną próbę zakontraktowania Bonucciego latem. Pep Guardiola wielokrotnie powtarzał, że Bonucci jest dla jego koncepcji idealnym środkowym obrońcą, ponieważ jest w stanie rozpoczynać akcje z długimi, penetrującymi podaniami.

Bonucci jednaże kończy 33 lata w przyszłym tygodniu i podpisał nowy kontrakt z Juve raptem w listopadzie, który wiąże go z klubem do czerwca 2024 roku.

Przede wszystkim jednak przez nieudaną przygodę w Mediolanie w latach 2017–2018 zdał sobie sprawę, że porzucenie koszulki Juventusu może wiąże się z większym ryzykiem niż z ewentualną nagrodą. Reprezentant Włoch jest przy tym głównym kandydatem do przejęcia kapitańskiej opaski, gdy Chiellini i Buffon przejdą na emerturę.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
anavrin_
2 lat temu

Bonucci ma szansę pograć jeszcze nawet pięć sezonów, moim zdaniem. I to na niezłym poziomie, bo wydaje się, z biegiem lat nie traci wiele na fizyczności. Mam wrażenie, że cały czas jest tak samo dynamiczny i zwrotny. Kontuzje też go omijają, a do tego gra właściwie od deski do deski w Juve i w reprezentacji. Wiadomo, że im sportowiec starszy, tym szybciej starzeje się jego ciało, ale mimo to Bonucci może być długowieczny.

OldLady
2 lat temu
Reply to  anavrin_

Z wiekiem spada szybkość , ale przede wszystkim zdolnosc szybkiej regeneracji. Z czasem Bonus bedzie musial grać mniej, ale uważam że do 36 lat pogra. Coś jak Chiellini.

Harun
Harun
2 lat temu
Reply to  OldLady

Kilka lat na wysokim poziomie z pewnością jeszcze przed nim. Jak dotąd omijają go urazy, mimo że gra najwięcej z całego zespołu.

Przejdź do paska narzędzi