Konferencja prasowa

einhard | 5 stycznia 2020

Maran: Zagramy odważnie

Rolando Maran zapewnia, że ​​Cagliari naładowało baterie i chce wrócić na zwycięską ścieżkę już w meczu przeciwko Juventusowi.

Myślę, że przerwa świąteczna nadeszła we właściwym dla nas czasie i pozwoliła nam naładować nasze akumulatory – powiedział trener podczas konferencji prasowej.

Sardyńczycy byli w pierwszej czwórce jeszcze miesiąc temu, ale zakończyli 2019 rok porażkami z Lazio i Udinese.

Nie możemy popełnić błędu, tracąc naszą taktyczną tożsamość, ponieważ do tej pory dobrze sobie radziliśmy, przyjmując nasze zwykłe podejście. Oczywiście w tym meczu potrzebować będziemy czegoś niezwykłego i z przyjemnością rozpoczynamy rok od tak wielkiego spotkania.

Fabio Pisacane jest zawieszony, Luca Ceppitelli, Leonardo Pavoletti, Daniele Ragatzu i Alessio Cragno są kontuzjowani, a Lucas Castro wraca po urazie i prawdopodobnie znajdzie się jedynie na ławce rezerwowych. Maran zasugerował w związku z tym, że Sebastian Walukiewicz może zaliczyć swój debiut w Serie A.

Musi być gotowy! Czekał tak długo na tę chwilę, a ja zamierzam dać mu szansę, więc teraz wszystko zależy od niego. Sekretem sukcesu Cagliari jest umiejętność zarządzania drużyną i polegania na wielu różnych graczach, zawsze pracujących jako jednostka.

Z drugiej strony Maurizio Sarri stara się, jak najlepiej wykorzystać potencjał graczy Juventusu i wprowadzić swój styl gry w drużynie, która przez lata była przyzwyczajona do czegoś zupełnie innego.

Porażka w Supercoppie z Lazio nic nie znaczy. Ten zespół ma ogromny potencjał. Będą starali się utrzymywać piłkę wyżej niż to robili w ubiegłym sezonie, ale my potrzebujemy odwagi i wiary we własne możliwości.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Przejdź do paska narzędzi