Gracze Juve

einhard | 1 listopada 2020

Marchisio: Pirlo potrzebuje czasu

Claudio Marchisio ufa, że ​​Andrea Pirlo jest właściwym człowiekiem na właściwym miejscu.

Były pomocnik Juve rozmawiał z La Gazzetta dello Sport, a my prezentujemy dalszą część wywiadu, którego pierwszą część opublikowaliśmy tutaj (klik).

Każdy, kto zna świat Bianconerich, powie wam, że Pirlo jest właściwym człowiekiem dla tego klubu – powiedział Marchisio.

Potrzebuje jedynie cierpliwości. Klub wiedział to zatrudniając go. Nie można o nim mówić jako o nowym trenerze Juve, ale ogólnie jako o kimś dla kogo praca trenera jest czymś nowym. Dopiero co zaczął, ale ma swoje pomysły. Prowadzi zespół, który każdy chce pokonać, a wśród pretendentów i topowych klubów Juve jako jedyne dokonało tak radykalnych zmian.

Biorąc pod uwagę, że z powodu COVID nie było prawdziwego okresu przedsezonowego, Pirlo nie otrzymał nawet czasu na treningi i eksperymenty. Problemy, które mieli z Barceloną nie mogą uspokajać, ale staram się patrzeć na to wszystko z daleka: grupa poprawi się, tym bardziej, gdy wrócą wielkie nazwiska.

Według mnie ryzykiem nie było zatrudnienie konkretnie Pirlo, ale wybranie momentu na tak radykalne zmiany w trudnym okresie.

Paulo Dybala stara się znaleźć formę po kontuzji i ciągle nie może dogadać się z klubem w sprawie nowego kontraktu.

To klasyczna sytuacja z piłkarskimi „dziesiątkami”, albo ich kochasz, albo nienawidzisz. Musi stać się bardziej niezawodny, a przez to ważniejszy dla zespołu. Aby dokonać ostatecznego kroku naprzód, nie może „znikać” w ciągu meczu. Wierzę jednak, że Dybala, Cristiano Ronaldo i Alvaro Morata stworzą doskonały trójząb.

Inter rozpoczął swój drugi sezon pod wodzą Antonio Conte, ale Marchisio wierzy w kontynuację dominacji Bianconerich.

Dysponując pełnym składem, Juventus pozostaje lepszy od Interu. Muszą tylko uporządkować pomoc. Serie A jest jak wyścig kolarski, dzielący się na poszczególne etapy, więc ten, kto popełnia najmniej błędów do przerwy świątecznej, będzie miał przewagę na ostatnim odcinku.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
OldLady
2 lat temu

Markiz ciekawie mówi, o momencie na zmiany. Czy to był dobry moment na zmianę ? Czy Pirlo o którym wiadomo było , że będzie potrzebował czasu sensownie było wrzucać w sezon gdzie takiego czasu nie ma ? Czas pokaże.

Przejdź do paska narzędzi