Coppa Italia

einhard | 27 stycznia 2021

Marino: Priorytetem dla nas jest Serie B

Pasquale Marino spodziewa się, że Andrea Pirlo osiągnie świetne wyniki jako trener, ale twierdzi, że wszystko może się stać w meczu SPAL z Juventusem w ćwierćfinale Coppa Italia.

Zwycięzca dzisiejszego spotkania zmierzy się w półfinale z Interem, a SPAL jest jedyną drużyną spoza Serie A, która wciąż pozostaje w turnieju.

Tak jak to zrobiliśmy w meczu z Sassuolo, ponownie spróbujemy zmienić skład tak, jak to będzie możliwe, ponieważ priorytetem pozostaje dla nas Serie B, mimo że to również jest ważny mecz – powiedział trener SPAL na konferencji prasowej.

Mogę potwierdzić, że Alberto Paloschi nie znajdzie się w wyjściowym składzie, ponieważ potrzebuje odpoczynku, więc zagra Sergio Floccari. Ocenimy stan wszystkich i podejmiemy decyzje, pamiętając, że gramy przeciwko bardzo silnej drużynie. Marco D’Alessandro jest nadal kontuzjowany.

Mówi się, że SPAL nie ma nic do stracenia i to jest to atut.

To prawdopodobnie prawda. Musimy oczyścić umysły, ponieważ kiedy gramy, ciesząc się piłką, jesteśmy świetnym zespołem do oglądania. Jeśli pojedziemy do Turynu i będziemy bojaźliwi, z pewnością zostaniemy za to ukarani.

Gramy przeciwko jednej z najlepszych drużyn na świecie, ale nie ma nic złego w marzeniach. Zagramy tak, jak to zrobiliśmy z Sassuolo. W piłce wszystko jest możliwe.

Andrea Pirlo wygrał pierwsze trofeum w swojej karierze trenerskiej, sięgając po Supercoppę w zeszłym tygodniu.

Jestem przekonany, że w dłuższej perspektywie jakość Juventusu wyjdzie na jaw.

Potrzebują trochę czasu, aby wrzucić wyższy bieg, co jest normalne z nowym trenerem i przy wielu nieobecnych piłkarzach w trakcie sezonu.

Pomimo trudności, Pirlo zapewnił zespołowi jasną tożsamość i organizację taktyczną. Oczywiście może też liczyć na talent swoich zawodników.

Pirlo był fantastycznym graczem, który pracował z najlepszymi trenerami, więc myślę, że już wtedy myślał jak trener i pochłaniał wszystkie te lekcje. Wizja, którą miał jako piłkarz, może mu również pomóc w karierze trenerskiej.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Przejdź do paska narzędzi