Prasa

einhard | 25 września 2018

Marotta z nagrodą dla najlepszego dyrektora

Podczas gali World Football Summit 2018 Giuseppe Marotta został oficjalnie uznany za najlepszego dyrektora sportowego w Europie.

Nagroda WFS Industry „Best Executive” została oficjalnie przyznana dyrektorowi Juventusu przez Prezydenta La Liga, Javiera Tebasa, podczas ceremonii, która odbyła się wczoraj w Teatro Goya w Madrycie. Wśród obecnych na ceremonii byli przedstawiciele FIFA, UEFA, CONCACAF, CONMEBOL, ECA oraz najbardziej prestiżowych klubów europejskiej i światowej piłki nożnej.

Wśród kandydatów do nagrody znaleźli się także Jose Angel Sanchez, dyrektor generalny Realu Madryt i Ferran Soriano, dyrektor generalny Manchesteru City. Jednak komisja, biorąc pod uwagę KPI (Key Performance Indicators) – dane dotyczące finansów, operacji, inwestycji i innowacji, uznała Marottę za działacza, który bardziej niż ktokolwiek inny pozwolił swojemu klubowi rozwijać się i osiągnąć doskonałe wyniki dzięki efektywnemu wykorzystaniu dostępnych zasobów.

Ceremonia wręczenia nagród zakończyła się w dniu Światowego Szczytu Futbolu, w którym uczestniczyli także prezes Juventusu i ECA, Andrea Agnelli, który podczas swojego wystąpienia podkreślił, że „głos klubów w sprawie ustalania kalendarza międzynarodowego po 2024 roku powinien być wysłuchany, ponieważ to kluby podejmują całe ryzyko.”

Agnelli dodał: „Musimy spojrzeć w przyszłość i zastanowić się, co przyszłe pokolenia będą chciały zobaczyć i jakie będą miały oczekiwania.” Zapytany, czy obecny model jest wystarczający, aby zapewnić, że piłka nożna pozostanie najczęściej oglądanym sportem na poziomie globalnym, Agnelli oświadczył: „Musimy osiągnąć wspólne działania, aby ta wspaniała gra nadal była najlepsza na świecie.

 

Źródło: juventus.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi