Gracze Juve

Kurp | 27 września 2019

Matuidi na lewej obronie przeciwko SPAL?

Kontuzje oraz wydarzenia losowe spowodowały, że przed sobotnim meczem z drużyną SPAL, Juventus nie będzie dysponował którymkolwiek bocznym obrońcą. Kontuzje dotknęły Danilo oraz De Sciglio, a Alex Sandro musiał opuścić Włochy ze względu na śmierć swojego ojca. Dziś powinien być jednak znany termin powrotu Brazylijczyka do Turynu, choć jest mało prawdopodobne, że zagra on już pojutrze.

Mając na uwadze kłopoty w obsadzeniu boków obrony, Maurizio Sarri zaczął szukać alternatyw. W czasie czwartkowego treningu w Continassie próbował różnych rozwiązań. W sobotę na prawej stronie najpewniej zobaczymy Juana Cuadrado. Większym kłopotem dla trenera Bianconerich będzie jednak wybór piłkarza na lewy bok obrony. Wśród potencjalnych kandydatów upatruje się Meriha Demirala lub Blaise Matuidiego. Szansę na powołanie może dostać również Pietro Beruatto, który na co dzień gra w kadrze Juventusu U-23 bądź Giuseppe Verduci, reprezentujący drużynę U-19.

Włoscy dziennikarze są jednak zdania, że na lewą stronę defensywy Sarri desygnuje Blaise Matuidiego. Francuz jest elastycznym i zręcznym piłkarzem, a dodatkowo ma doświadczenie w grze na tej pozycji z czasów gry w Saint-Etienne.

 

źródło: ilbianconero.com

Subscribe
Powiadom o
10 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
IGi
IGi
1 rok temu

Może tam jego gra nie będzie kuła w oczy 😉

Kucek
1 rok temu

Ja bym zagrał Bernardeschim, ma lewą nogę, szybkość, do przodu też wystrzeli, może lepiej by mu się z lewej strony dorzucalo,a nie schodziło ciągle z prawej. Mimo wszystko 3 z tyłu warto ustawić…

Hu Kers
Admin
1 rok temu
Reply to  Kucek

Berna ma w ostatnim czasie tak głupie wybory, że stawianie go na obronie to proszenie się o gnój we własnym polu karnym. Uwielbiam Włocha, trzymam za niego kciuki, ale nie wyobrażam go sobie w obecnej dyspozycji nawet w wyjściowej jedenastce, a co dopiero na obronie, gdy on ciągle jakieś dziwne wybory podejmuje na boisku ;/.

OldLady
1 rok temu
Reply to  Hu Kers

Berna nie nadaje się do gry w pierwszej 11,a co dopiero na obronie gdzie odpowiedzialność za wynik jest wyższa niż na skrzydle.

NR.17
Editor
1 rok temu
Reply to  OldLady

I dlatego wystawienie tam Matuidiego, który wywraca się o piłkę/własne nogi/wiatr jest słusznym pomysłem?

Andronikus89
1 rok temu

Może to będzie odkrycie na miarę Mandzukicia na skrzydle;)

jacojaco/Kicek12345
1 rok temu
Reply to  Andronikus89

O tym samym pomyślałem. Dobre krycie, waleczność, tempo i trochę miejsca przy dobrym rozgrywaniu. Lepiej dla Francuza niż w środku pola 😉

pogon
1 rok temu

A ja bym jeszcze spróbował wstawić Bernardeschiego do pomocy. Can i tak nie będzie grał u Sarriego, Bantancur gra słabo od dłuższego czasu. Można by spróbować jego i Ramseya obok Khediry (oczywiście do 60 minuty).

19
19
1 rok temu

Po to chyba mamy drugą drużynę by w takich momentach skorzystać z piłkarzy tam grających. Nie twierdzę że taki Beruatto nas zbawi ale wykorzystajmy to że jest w klubie.

Pepe_Mar
1 rok temu

Kurczę, dobry moment na ogranie młodzika. Kadra się posypała na tej pozycji drastycznie. SPAL jest w fatalnej formie, gramy u siebie, a ewentualna strata punktów na tym etapie sezonu jeszcze nic nie zmienia.

Przejdź do paska narzędzi