Gracze Juve

einhard | 22 marca 2022

Matuidi zaskoczony decyzją w sprawie Dybali

Blaise Matuidi twierdzi, że zaskoczyła go informacja o opuszczeniu Juventusu przez Paulo Dybalę.

Jestem w dobrych stosunkach z Paulo. Słyszałem najnowsze wiadomości, ale jeszcze z nim nie rozmawiałem – powiedział były pomocnik Juventusu w wywiadzie dla La Gazzetta dello Sport.

On jest świetnym piłkarzem i wspaniałą osobą. Jestem zaskoczony, że odchodzi. Nie będzie łatwo go zastąpić i znaleźć innego zawodnika jego kalibru. W ciągu tych wszystkich lat robił niezwykłe rzeczy i jestem pewien, że znajdzie klub, który pozwoli pokazać jego potencjał i jeszcze się poprawić. Trudno się z tym pogodzić, ale trzeba mieć siłę, żeby przewrócić stronę i napisać nowy rozdział.

Matuidi wygrał trzy mistrzostwa Serie A, grając w Juventusie.

Spędziłem w Turynie trzy niesamowite sezony. Mam fantastyczne wspomnienia, zdobyłem wiele trofeów. Miałem szczęście grać w topowym zespole, ale nadszedł czas na zmiany i zrozumiałem to dzięki COVID – powiedział Matuidi, który dołączył do Miami FC w 2020 roku.

Te trzy miesiące w domu sprawiły, że pomyślałem o wartości życia. Jestem piłkarzem, piłka nożna jest dla mnie wszystkim, ale trzeba żyć. Zrozumiałem, że nadszedł czas na zmiany i nowe doświadczenia z rodziną i dziećmi. Nie żałuję decyzji, ale na zawsze zapamiętam Juventus, który traktował mnie jak członka swojej rodziny.

Było wiele plotek, ale nie miałem żadnych problemów z Sarrim. To zwyczajnie był właściwy czas na odejście. Byliśmy na końcu cyklu, ale myśleliśmy, że Juventus i tak będzie nadal wygrywał.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi