Serie A

tItOveN | 28 września 2019

Maurizio Sarri po meczu ze SPAL 2013

Maurizio Sarri przyznał, że Juventus powinien szybciej grać piłką przeciwko SPAL, lecz jednocześnie udzielił szczególnych pochwał  Emre Canowi oraz Blaise Matuidiemu, 

Bianconeri wygrali dziś 2-0 dzięki bramkom Pjanica i Cristiano Ronaldo, chociaż rezultat mógł być wyższy, gdyby nie golkiper gości, Etrit Berisha.

Mieliśmy trochę trudności ze znalezieniem odpowiedniego tempa na początku, szczególnie, że formacja SPAL była bardzo szczelna. Zbyt wolno operowaliśmy piłką i nie wykazywaliśmy wystarczającego ruchu bez piłki – powiedział Sarri dla Sky Sport Italia.

W drugiej połowie było lepiej, stworzyliśmy wiele okazji i na niewiele pozwoliliśmy rywalom. Jestem bardzo zadowolony z występu Matuidiego, który grał w nowej roli. Podobała mi się także determinacja graczy, którzy weszli z ławki.

Rotacja składu jest ważna, ale równie ważne było wejście Emre Cana, który pokazał dobre nastawienie i determinacje, pomimo ogromnego rozczarowania z jakim się musiał zmierzyć [pominięcie na liście zgłoszonych do LM – przyp. red]. Może być dla nas bardzo przydatnym graczem w tym sezonie.

Buffon w bramce? To była zaplanowana rotacja. 

Pjanić nie tylko zdobył gola, ale miał aż 124 kontakty z piłką, więc zbliża się do 150 podań na mecz, o których mówił trener w wypowiedziach przedsezonowych.

Powiedziałem mu, że potrzebuje kolejnych 25, aby spełnić swoją obietnicę! Pjanić znacznie poprawia się, jeśli chodzi o liczbę kontaktów z piłką, lecz także w kwestii bezpośrednich podań, które wykonuje coraz częściej. 

Cristiano Ronaldo i Paulo Dybala mieli rzadką okazję do gry razem. Gonzalo Higuain był dzisiaj oszczędzany.

Przeciwko Weronie myślę, że nie zagraliśmy dobrze, a Hellas z kolei – bardzo dobrze. Inaczej to wyglądało w Brescii. Pokazaliśmy tam więcej charakteru, więcej jakości w podaniach i kreowaniu okazji. 

Dybala zapewnia nam jakość i więcej rozwiązań, z których możemy skorzystać w przyszłości. Cristiano Ronaldo był dziś bardzo aktywny i stworzył cztery lub pięć okazji do zdobycia bramki. Jeśli chodzi o Higuaina, dobrze prezentuje się w tym sezonie.

Mając trzech doskonałych napastników, obojętnie jaką kombinację wybierzesz, naprawdę masz małe szanse, że podejmiesz złą decyzję. 

Juventus zmierzy się z Interem w przyszły weekend, ale Sarri stwierdził, że to tej pory nie przyglądał się grze Nerrazurich.

Prawde mówiąc, nie oglądałem żadnego meczu Interu w tym sezonie, ponieważ skupialiśmy się głównie na drużynach, z którymi graliśmy. Dziś wieczorem obejrzymy kilka meczów Bayeru Leverkusen, a następnie pójdziemy na kolację. 

Słyszałem, że Inter gra bardzo dobrze. Nie miałem wątpliwości, że tak będzie, mając na uwadze jakość ich trenera i zawodników. Zawsze mówiłem, że będzie to sezon bardziej wyrównany od poprzednich. 

 

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi