Meczowe

einhard | 9 kwietnia 2022

Mazzarri: Chcemy utrudnić życie Juventusowi

Walter Mazzarri wierzy, że jego drużyna zagra dobry mecz i sprawi problemy Juventusowi.

Cagliari  zajmuje obecnie 17 miejsce w tabeli Serie A, mając zaledwie trzy punkty przewagi nad strefą spadkową, ale zajmująca 18 miejsce Venezia ma jeden mecz zaległy. Z tego powodu drużyna z Sardynii musi walczyć o każdy punkt, aby uniknąć spadku.

Przemawiając na swojej konferencji prasowej, Mazzarri odpowiedział na sugestie Massimiliano Allegriego, że będzie to brzydki mecz.

W drugiej połowie sezonu zawsze graliśmy dobry futbol. Myślę, że kibice dobrze się bawili na ostatnich kilku meczach. Interesuje mnie tylko to, co zrobi Cagliari, chciałbym utrudnić życie Juventusowi.

Trener gospodarzy nie miał ochoty wchodzić w polemikę dotyczącą arbitrów i kontrowersyjnych decyzji sędziowskich w Serie A.

Myślę i mam nadzieję, że sędziowie zaliczą świetny występ. Zasady są takie same dla wszystkich, sędziowie nie muszą myśleć o niczym innym.

Nie chcę mieć w głowie żadnych z góry przyjętych wyobrażeń i myślę tylko o tym, żebyśmy nie powtórzyli błędów popełnionych w meczu przeciwko Udinese.

Mazzarri został zapytany, czy rozważa odejście z klubu.

Aby zrezygnować, trener musi mieć skład, który za nim nie podąża. Mogliśmy spodziewać się, że ten miesiąc będzie trudniejszy, ale na pewno nigdy nie zrezygnuję, bo myślę, że do ostatniego dnia będziemy walczyć o pozostanie w lidze, niezależnie od wyniku meczu z Juve.

Gwarantuję wam to. Związałem się z tą sprawą i jestem pierwszym, który idzie na front, aby uratować życie temu klubowi.

60-latek poruszył również temat pozostałych meczów sezonu.

Nie kalkulujemy. Myślimy o Juventusie tak, jakby to był ostatni mecz sezonu. Pozostało nam 21 punktów do zdobycia. Jeśli nie popełnimy rażących błędów, jak to zrobiliśmy w ostatnich kilku meczach, możemy walczyć do końca. Doskonale wiemy w jakim miejscu tabeli znajdujemy się dziś.

Na koniec Mazzarri został zapytany, dlaczego drużyna traci tak wiele bramek, a sama często ma problemy z odnalezieniem drogi do siatki rywali.

Czasami sprawy nie układają się dobrze. Jeśli spojrzymy na mecz z Napoli, to stworzyliśmy sobie wiele sytuacji i nie zdobyliśmy gola, z Milanem mogliśmy zdobyć ich więcej. Nie martwię się o fazę budowania akcji, ale musimy uważać, aby się nie zaplątać. Powtarzam, musimy znaleźć równowagę.

Źródło: tuttojuve.com

Subscribe
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Argentino
9 miesięcy temu

Hm

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi