Inne

tItOveN | 3 marca 2020

Mecz Juventus – Milan ODWOŁANY

Mecz rewanżowy w ramach półfinału Coppa Italia pomiędzy Juventusem i Milanem został odwołany.

Pomimo że spotkanie miało zostać rozegrane z restrykcjami dla fanów z niektórych regionów, ostatecznie na 24 godziny przed rozpoczęciem mecz postanowiono odwołać i przełożyć na nieznany obecnie termin. Piłkarze i sztab Rossonerich zostali poinformowani o tym fakcie już po przyjeździe do Turynu.

Jak podaje agencja ANSA, włoski rząd rozważa odwołanie wszelkich imprez masowych we Włoszech przez najbliższy miesiąc. Oznaczałoby to albo przedwczesne zakończenie sezonu, albo konieczność rozgrywania meczów przy pustych trybunach.

Równocześnie większość meczów Serie B rozgrywa się w normalnym trybie. Chaos w związku z koronawirusem trwa.

 

Źródło: football-italia.net / własne 

 

Subscribe
Powiadom o
7 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
pogon
4 lat temu

Na meczach Serie B nie zagrażają koronowirusem . Tak samo kibice z Bergamo – nie zarażają jak jadą na mecz do Leece. Włoska federacja ośmiesza się z każdą następną decyzja.

anavrin_
4 lat temu

To już jest kurna sytuacja zarówno śmieszna, jak i patologiczna. Czy ktoś tam w FIGC w ogóle ogarnia w małym stopniu choćby ten chaos?

Dlaczego nie grają przy pustych trybunach? Od razu trzeba było tak postanowić i jakoś by to szło. Teraz nie da się już wyprostować pewnych rzeczy, są kluby poszkodowane i takie pozostaną, nawet jak się uda dograć sezon do końca.

clyde_1987_
4 lat temu

Władze włoskiej ligi są niekonsekwentne i ewidentnie gubią się w swoich decyzjach. Dziś wiemy, że kolejne mecze mają być odwołane, a ponadto mówi się o przerwie w rozgrywkach na okres 30 dni, co oznaczałoby zawieszenie obecnego sezonu jako takiego. Nie chce mi się nawet myśleć o stratach finansowych wielu podmiotów, chaosie który by z tego wyniknął i wielu innych czynnikach wpływających szalenie negatywnie na cały włoski futbol.

jacojaco/Kicek12345
4 lat temu

Wniosek prosty, kibice z Mediolanu nie myją rąk po siusiu 😀

Nano
4 lat temu

I sikają na siedząco. 😃

P. S. Najdziwniejszy sezon od lat… unieważnić i czekać do następnego 😉🙂 straty finansowe też konkretne.

Harun
Harun
4 lat temu

Ten sezon jest prawdopodobnie stracony. Trudno będzie rozegrać zaległe spotkania. Decyzje władz ligi kuriozalne. Ktoś tu zupełnie stracił kontrolę nad sytuacją. Rzeźnicy systemu. Po takim sezonie trudno będzie liczyć na jakiekolwiek sensowne okienko transferowe. Bryndza włoskiej piłki trwa.

pogon
4 lat temu

Spokojnie można dograć ten sezon przy pustych trybunach do czasu, aż ludzie przestaną panikować. Część zespołów ma zagrane wszystkie kolejki, części brakuje jednej lub dwóch. Można również wystąpić do UEFA, żeby na mecze towarzyskie reprezentacji dała dyspensę piłkarzom z Serie A, tak żeby w tych terminach można było rozegrać jakąś kolejkę ligową. Potrzebna jest tylko jedna konkretna decyzja o tym, że kibice na razie na stadiony wchodzić nie mogą. Poza tym wydaje mi się, że w dobie dzisiejszej techniki można by zorganizować kreatywny i wirtualny doping na stadionach. Telebimy, głośniki, transmisje z pubów. Zawsze to coś nowego, na pewno lepsze… Czytaj więcej »

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi