Meczowe

einhard | 7 października 2020

Mecz z Napoli w innym terminie??

Komisja Dyscyplinarna opublikowała swoje ustalenia dotyczące spotkań trzeciej kolejki.

W dokumencie widać znaczącą lukę, a mianowicie brak decyzji w kwestii meczu Juventus-Napoli. Lega Serie A i Juventus uznały, że nie ma wystarczających dowodów na to, aby ASL musiał interweniować i jego decyzja była nadrzędna względem istniejącego protokołu, tym bardziej, że w Napoli tylko dwóch graczy uzyskało wynik pozytywny na obecność COVID.

Teoretycznie Juve powinno otrzymać walkower, ale wynik jest nadal określany jako „sub judice”, co oznacza, że oczekuje na dalsze dochodzenie i ocenę.

Według Tuttosport decyzja dotycząca spotkania Juve-Napoli będzie miała wymiar „polityczny” i werdykt zapadnie dopiero za 4-5 dni. Gazeta podaje, że obecnie rozważanym scenariuszem jest przyznanie Neapolitańczykom kary -1 pkt oraz rozegranie spotkania w późniejszym terminie. Pierwszą wolną datą w takim przypadku byłby 13 stycznia, który wypada zaledwie 3 dni przed spotkaniem Juventus-Inter.

Il Corriere dello Sport ujawnia z kolei, że ​​FIGC rozpoczęło prace nad różnymi hipotezami na wypadek sytuacji kryzysowej. Prezes FIGC, Gabriele Gravina i Prezydent Lega Serie A, Paolo Dal Pino, mieli zapewnić Ministra Sportu, Spadaforę, że kluby analizują dwie opcje:

  • Pierwsza hipoteza zakłada ograniczenie liczby spotkań z zaplanowanych 380 do 340 lub 350, w zależności od terminu powstania ewentualnego kryzysu. Drużyny mierzyłyby się wtedy tylko z określoną liczbą konkretnych drużyn, w zależności od swojej pozycji w tabeli w danym momencie.
  • Planem B może być także wprowadzenie Final Eight, podobnie jak w Lidze Mistrzów 2019-20, być może z meczami u siebie i na wyjeździe oraz przewagą dla zespołów z pierwszej czwórki. Procedura zostałaby wprowadzona w oparciu o obecny format Serie B.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
robertob
1 rok temu

To są jakieś jaja, gdyby zaistniała sytuacja była w drugą stronę to już dawno były przyznany walkower i ujemne pkt za karę dla Juve. Sytuacja jest jasna mecz się odbył, napoli się na niego nie stawiło. Protokół, który obowiązuje jest nadrzędny, nad czym tu debatować.

Harun
Harun
1 rok temu

Włosi to mistrzowie tworzenia problemów, z którymi później muszą sobie radzić. Wszędzie ligi normalnie grają, a tutaj zawsze coś nie tak. Dziwny kraj.

Janson
1 rok temu

Śmiech na sali, jak już pisałem obawiam się, że ten sezon to będzie kpina a Covid doskonałą wymówką.

tItOveN
Admin
1 rok temu

Niestety zwykle w różne cyrki jest zaangażowany sympatyczny klub z południa Włoch. Ale co się dziwić. To tak jakby jedno państwo tworzyła np. Austria i Grecja (patrz sąsiedni półwysep). Dwa różne podejścia do życia/mentalność. We Włoszech dodatkowo niekończącym się konfliktom „sprzyjają” zaszłości historyczne i związane z tym różnice ekonomiczne. Ma to swój urok, ale potrafi być uciążliwe. Ostatnio używane określenie „typowe Włochy” pasuje tu jak ulał.

Last edited 1 rok temu by tItOveN
pogon
1 rok temu

Tak czułem, że o to chodzi De Laurentiisowi – żeby zablokować rozgrywki w ten sposób, żeby doprowadzić do play-offów, bo inaczej chyba nie da rady Juve pokonać. Sprytnie to obmyślił, bo wiedział, że ma za sobą władze ligi i FIGC. Uczestniczymy w szopce, która ma za zadanie pozbawić Juve 10 scudetto. Jeśli te informacje się potwierdzą to bardzo wątpię, żeby udało się dokończyć sezon na zwykłych zasadach.

A tu wypowiedź ADL z lipca: https://www.football-italia.net/156484/adl-working-serie-play-offs

anavrin_
1 rok temu

Jedno słowo: farsa.

Sprawa wydaje się prosta do rozwiązania, a mimo to nie potrafią tego zrobić.

Nano
1 rok temu

Wystawiają Serie A na pośmiewisko w całej Europie. Żenada.

damek86
1 rok temu

Niech dadzą Napoli 3pkt kary, a mecz przełożą. Z chęcią zobaczę jak gracze z Neapolu dostaną oklep o drużyny Pirlo.

Espanoles
1 rok temu

Standard. Przed meczem wiedziałem, że to się tak skończy. Calcio w całej okazałości – gdyby to J nie podeszło to meczu temat byłby dawno zamknięty xD

Gryfel
Editor
1 rok temu

Fajnie, że prokuratura we Włoszech bada czy nie było nacisków na uniwersytet w sprawie testu języka włoskiego dla Suareza, a nikt się nie zająknie czy nie było nacisków ze strony ADL na neapoletański ASL.
Moim zdaniem parę telefonów było wykonanane, a porno dziadek ma w kieszeni lokalne władze.
Zwłaszcza że krajowy ASL wydał komunikat, że nie ma przeciwwskazań do przeprowadzenia męczy.

Przejdź do paska narzędzi