Gracze Juve

Gryfel | 22 marca 2022

Mecze Bianconerich w reprezentacjach

Przed nami ostatnia przerwa reprezentacyjna dla zawodników Juventusu, z których wielu zagra o wolne miejsca na grudniowych Mistrzostwach Świata w Katarze.

Wśród powołanych są oczywiście Włosi: Bonucci, De Sciglio i Chiellini są w kadrze Manciniego, który powołał także Locatellego (obecnie przebywającego w izolacji z powodu Covid-19); wszyscy Włosi znają daty na pamięć: 24. mecz z Macedonią Północną, a jeśli wygrają, 29. mecz o awans na mundial.

Wojciech Szczęsny i Reprezentacja Polski nie zagrają w czwartek z Rosją, lecz w towarzyskim meczu ze Szkocją, a następnie w przyszły wtorek rozegrają mecz decydujący o awansie z Czechami lub Szwecją.

W Europie swoje mecze towarzyskie rozegrają Francja Rabiot (25. i 29. mecz z Wybrzeżem Kości Słoniowej i RPA), Holandia de Ligta (26. i 29. mecz z Danią i Niemcami) oraz Hiszpania Moraty (26. mecz z Albanią, 29. mecz z Islandią).

Kolumbia Cuadrado zmierzy się u siebie z Boliwią w nocy z czwartku na piątek oraz z Wenezuelą na wyjeździe w nocy z niedzieli na poniedziałek, natomiast Brazylia (Danilo i Arthur) zagra, mniej więcej w tych samych godzinach, z Chile u siebie i Boliwią na wyjeździe.

Nie będzie to jednak tylko intensywny okres dla zawodników pierwszej drużyny: w rozgrywkach weźmie udział także wielu zawodników z U23 i U19, powołanych przez swoje reprezentacje narodowe.

U23
Zacznijmy od Soulé, który po raz drugi został powołany przez dorosłą reprezentację Argentyny na dwa ostatnie mecze w eliminacji. Albiceleste, którzy już mają pewny awans, zmierzą się z Wenezuelą w nocy z 25. na 26. marca oraz z Ekwadorem w nocy z 29. na 30. marca.

De Winter zostanie również powołany przez reprezentację Belgii do lat 21 na mecz z Danią 29. marca, w ramach eliminacji do młodzieżowych Mistrzostw Europy.

Reprezentacja Norwegii do lat 20 powołała natomiast Palumbo na podwójny mecz z Rumunią (24. marca) i Włochami (28 marca) w ramach turnieju „8 Narodów”.

Również Barbieri, Leone, Riccio, Sekulov i Zuelli wezmą udział w tym turnieju z reprezentacją Włoch do lat 20. 24 marca zmierzą się z Niemcami, a 28. marca z Norwegią.

Miretti, który zadebiutował ostatnio w Serie A przeciwko Salernitanie, został powołany do reprezentacji Włoch do lat 19. Drużyna będzie przebywać w Helsinkach na drugiej fazie kwalifikacyjnej Mistrzostw Europy. Chłopców prowadzonych przez trenera Nunziatę czekają trzy mecze: 23. marca z Niemcami, 26. marca z gospodarzami – Finlandią i 29. marca z Belgią. Tylko pierwsza sklasyfikowana drużyna otrzyma przepustkę na Słowację, gdzie od drugiej połowy czerwca będzie rozgrywana faza finałowa Mistrzostw Europy.

U19
Również w Primaverze bianconeri otrzymali wiele powołań.

Zacznijmy od Chibozo, powołanego do dorosłej reprezentacji narodowej Beninu. Oprócz Mirettiego, w reprezentacji Włoch do lat 19 wystąpią także Mulazzi i Turicchia.

Muharemovic (Bośnia i Hercegowina), Nzouango Bikien (Francja), Omic (Austria) i Senko (Węgry) też udadzą się na zgrupowania drużyn młodzieżowych swoich krajów.

U18
Włochy powołały Hasa i Maressę, Belgia Mbangulę, Szwecja Rouhiego, Norwegia Solberga, a Holandia Strijdoncka.

U17
Dwóch chłopców zostało powołanych do gry: Vinarcik ze Słowacją na mecze z Grecją, Holandią i Węgrami w dniach 24., 27. i 30., a Huijsen z Holandią na mecz z Węgrami w dniu 24., następnie ze Słowacją w dniu 27 i Grecją w dniu 30.

U16
Dwóch bianconeri w drużynie Under 16  Reprezentacji Włoch: Pagnucco i Ventre, którzy wezmą udział w podwójnym meczu z Niemcami, 26. i 29. marca.

Źródło: Juventus.com

 

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi