Prasa

tItOveN | 9 maja 2019

Media: Allegri odchodzi!

We włoskich mediach pojawia się obecnie istny potop informacji zapewniających, że Max Allegri lada moment ogłosi swoje odejście z Juventusu.

Sport Mediaset, La Stampa, Sky, La Repubblica, La Gazetta dello Sport, Tuttosport i wiele, wiele innych gazet jak mantrę powtarza tę samą historię, sugerując, że Allegri i prezydent Andrea Agnelli postanowili rozstać się po pięciu latach wspólnej pracy.

Bianconeri zdobyli osiem tytułów mistrzowskich z rzędu. Trzy z nich pod wodzą Conte, a kolejnych pięć z Allegrim i to właśnie Conte ma być według prasy następcą 51-latka.

Chociaż zarówno Allegri, jak i Agnelli wielokrotnie powtarzali mediom, że będą kontynuować współpracę, zostawili też sobie otwartą furtkę na ewentualną zmianę zdania, na czas, gdy omówiona zostanie strategia transferowa i wizja przyszłości klubu.

Według wspomnianych źródeł, szumnie zapowiadane spotkanie odbyło się wczoraj wieczorem, gdy piłkarski świat skupiał się na półfinale Ligi Mistrzów, w którym Tottenham w zdumiewający sposób wyeliminował Ajax. To właśnie podczas tego spotkania dyrektorzy Juve oraz Allegri mieli zgodzić się na rozstanie, a najbardziej prawdopodobnym nowym pracodawcą Toskańczyka ma być Paris Saint-Germain.

Jeśli chodzi o Starą Damę, to faworytem do przejęcia sterów jest Antonio Conte, który przez rok pozostawał bez pracy po tym, jak odszedł z Chelsea. Agnelli miał nie być do końca przekonany co do zatrudnienia Conte, ale według prasy został namówiony przez Pavela Nedveda i Fabio Paraticiego, którzy mocno naciskali na powrót 49-latka.

 

źródło: tuttojuve.com

Subscribe
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi