Gracze Juve

einhard | 5 stycznia 2021

Media: Demiral chce odejść z Juventusu

Merih Demiral jest podobno niezadowolony z braku regularnej gry i rozważa opuszczenie Juventusu w styczniu.

22-latek zaliczył dotychczas dziewięć występów we wszystkich rozgrywkach w tym sezonie, ale wiele spotkań opuścił z powodu kontuzji.

Według tureckiej gazety Fanatik, Demiral rozważa opuszczenie ekipy z Allianz w styczniowym okienku transferowym, ponieważ chce grać więcej.

Korespondent La Gazzetta dello Sport odpowiadający za Juventus, Luca Bianchin, również potwierdza, że obrońca jest niezadowolony ze swojej sytuacji, chociaż dodaje, że Stara Dama nie zamierza sprzedawać Demirala w styczniu.

Wygląda na to, że piłkarz, którym w przeszłości zainteresowane były Milan i Manchester United, nie złożył jeszcze oficjalnej prośby o transfer.

Źródło: football-italia.net

Subscribe
Powiadom o
9 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
luque10
2 lat temu

Media potwierdzają, wszystkie dodając, że źródłem są plotki z Turcji, czyli wspomniany Fanatik.
Czy to Romeo Agresti, Luca Bianchin, za źródło swoich plotek podają ten sam portal.
Czyli całe te media, to plota jednej gazety/portalu, powielana przez resztę.
Sam Demiral grał, jak był zdrowy i gotowy do gry. Nie grał tylko z powodu kontuzji, bądź zawieszenia. Ewentualnie zaraz po kontuzji też nie, będąc w pełni gotowym, siedział na ławce. Chyba każdy normalny kibic, a także sam piłkarz, rozumie że gdy ma kontuzję, to raczej grać nie będzie 😉🤔😎

pogon
2 lat temu

Być może Demiral widzi, że pozycja Babolucciego jest pewna i to niezależnie od gry. To chyba jedyny zawodnik w całej kadrze, który ma taki komfort – może grać beznadziejnie, sadzić babole, co mecz, ale i tak nie powędruje na ławkę – no chyba, żeby odpocząć. De Ligt za to gra naprawdę na wysokim poziomie. Z Pirlo Demiral może mieć coraz ciężej, zwłaszcza, że ten nieco zaczyna odchodzić od gry 3 ŚO.

Bianconero62
2 lat temu

Nawet jeśli te doniesienia są prawdziwe, to jak on chce grać częściej jak jest praktycznie ciągle połamany, a jak dostaje szanse, to nie ma meczu bez kiksu. Strasznie go lubię i widać w nim nieustępliwość, ale jest cykającą bombą, tuż obok Leo. Wydaje mi się, że te newsy to ściema i cierpliwie czeka na swoją szansę, ale z drugiej strony powoli wraca Giorgio, a Danilo nie wygląda kiepsko na ŚO, więc jeśli Bonucci dla Pirlo jest pierwszym wyborem w parze z De Ligtem, to 50 koła (jak gdzieś czytałem), to uczciwa cena. Moim zdaniem warto go zostawić mimo wszystko, bo… Czytaj więcej »

PrzybocznyCzarnoksieznika
PrzybocznyCzarnoksieznika
2 lat temu

Przecież gra gdy tylko nie jest połamany.

Last edited 2 lat temu by PrzybocznyCzarnoksieznika
luque10
2 lat temu

Może powinien też w czasie kontuzji 🤣

wojojuve
2 lat temu

Nie jestem fanem jego talentu. Jest młody i ma spory potencjał, więc jeśli zostanie to Juventus na tym nie straci, ale ewentualny transfer za 40-50mln też byłby pozytywny. Moim zdaniem on jest trochę za drewniany na bycie topowym obrońcą. De Ligt ma znacznie lepsze perspektywy.

luque10
2 lat temu
Reply to  wojojuve

Nie zgodzę się z tym. O ile również uważam de Ligta za obrońcę lepszego i materiał na topowego defensora, tak Demiral ma podobne perspektywy. Fakt, jest mniej elegancki w ruchach, trochę drewniany. Jednak w defensywie ma wiele atutów, które są pożądane. Jest szybki, silny, agresywny i nieustępliwy. Jeśli miałbym porównać obu zawodników, to de Ligt bardziej ( z racji ogólenej budowy, czytania gry, spokoju) przypomina Barzagliego. Demiral to odpowiednik Chielliniego, agresja, szybkość, nieustępliwość, świetny na wślizgu, a zarazem kiepski z piłką przy nodze, w rozegraniu. O ile Mathajjs to typ nowoczesnego obrońcy, tak Merih jest spadkobiercą cech Chielliniego i Montero.… Czytaj więcej »

Lucky1313
2 lat temu
Reply to  luque10

Podatność na kontuzje nie jest jego jedyną wadą.

Chłopak ma strasznie gorącą głowę.
Uwielbiam agresywną grę, ale Turek potrafi być brutalny.
Brutalnością zakrywa swoje braki techniczne.
Do tego z piłką przy nodze wygląda chyba gorzej jak Chiellini.
Poza tym jego gra opiera się na „pójściu na raz”, co jest widowiskowe, choć w jego przypadku nie zawsze skuteczne.

Uważam, że Merih ma ogromny potencjał i chciałbym żeby został w Juve na lata, żeby stał się drugim Chiellinim czy Barzallim.
Choć najbliżej mu do Montero 😀

OldLady
2 lat temu

Ciężka ściema z tym transferem. Demiral wie, że już niebawem będzie filarem naszej obrony obok MDL. Bonucci już będzie rotowany bo ma 33 lata, a Chiellini to już niestety musi kończyć przygodę z piłką przez kontuzje.

Najnowsze artykuły:
Przejdź do paska narzędzi